Cahide Koşusuna MARLIN ve Erhan Aktuğ imzası…

15 Eylül 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı Dişi Arap taylarına mahsus G1 Cahide koşusunu, Adnan Keskin’in sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Hüseyin Ataş’ın yaptığı Marlin (3y kd Balıkhan – Turboşarj, Turbo) jokeyi Erhan Aktuğ ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Melanur (Cankardeşler) elde ederken, Minik Anne (Baba Mevlüt) üçüncü, Silahlıkız (Silah) dördüncü, Yalda Tay (Özgünhan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk çim yarışı ile gelen Grup zaferi…  

Yarış hayatına Ankara kum pistinde Şartlı-1 galibiyeti ile başlayan Marlin 1.5 ay sonra koştuğu ikinci yarışında yine kum pistte start aldığı Handikap-15 mücadeleyi üçüncülükle tamamlamıştı. Son yarışında jokeyi Erhan Aktuğ ile bugün tekrar bir ataya gelen safkan koşuyu önde giden rakibinin arkasında takip edip son düzlüğe ikinci sırada çıktı. 300’de bir ara geriye düşer gibi olmasına rağmen son metrelerde tekrar hücum edip rakiplerine hakim olmayı başaran kır dişi tay, bu galibiyeti ile hem bu koşunun tarihindeki en büyük sürprizlerden birini gerçekleştirdi, hem ilk çim yarışından galibiyetle ayrılmasını bildi, hem de genç ve yetenekli jokeyi ine ilk G1 zaferini tattırdı.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir