ÇAKALINOĞLU starttan çıktığı gibi…

17 Temmuz 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 M. Necdet Narin koşusunu, Baran D. Cemiloğlu’nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Bilal Refikoğlu’nun yaptığı Çakalınoğlu (5y da Çakal Carlos – Double Trouble, Win River Win) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Koca Seyid (Smart Robin) elde ederken, Jawinger (Smart Robin) üçüncü, Winner Man (Win River Win) dördüncü, Zlatibor (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki üçüncü startında ikinci galibiyet…

Altı ay aradan sonra çim pistte koştuğu ilk yarışında kondisyon açığını önemli ölçüde giderdiğini bir sonraki sentetik pist yarışında gösteren Çakalınoğlu, bugün aynı pistte yine bir beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak hem bu yılki ilk Kısa Vade galibiyetini elde etti, hem de üst üste ikinci birinciliğine ulaşmış oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Çakalınoğlu koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Steel Man hemen içinde Koca Seyid daha sonra Jawinger ve Zikron sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Çakalınoğlu liderliğini korurken ikincilikte Koca Seyid ve dışında Steel Man tek at gibi daha sonra Jawinger şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Çakalınoğlu yine lider yine takipte Steel Man daha sonra Koca Seyid ve Jawinger sırası ile 800 ve 600 geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de bariyer dibindeki Çakalınoğlu liderliğini korumaya çalışırken orta kulvardan Koca Seyid ve dışından Jawinger’in atakları görüldü. 200’den sonra bu ataklara başarılı şekşlde karşılık veren Çakalınoğlu 2 boy farkla 2’05″35 bitiriş derecesi ile kazanan safkan oldu.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir