ÇAKALINOĞLU’ndan sentetik pistte 7’inci birincilik!

7 Mayıs 2021 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-8 Sedat Özcan Koşusunu, Baran Cemiloğlu’nun sahibi ve yetiştiricisi, Süleyman Özgezer’in ise antrenörü olduğu Çakalınoğlu (3y de Çakal Carlos – Double Trouble, Win River Win) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Malones (Kaneko) elde ederken, mücadeleden Deli Tahir (Dr Fong) üçüncü, Sensizim (Zoffany) dördüncü, Magnum Opus (Kaneko) ise beşinci olarak ayrıldı.

Çakalınoğlu (Özcan Yıldırım)

Sentetik pistte 14’de 7 yaptı…

Kariyerinin 21’inci, sentetik pistteki 14’üncü yarışına çıkan Çakalınoğlu, jokeyinin kusursuz bir biniş sergilediği mücadelede tempoları kendisi ayarladı ve son düzlüğüne elinde ciddi bir sermaye ile çıktığı koşuyu kolay bir şekilde 6.5 boy önde ve 2’10”15’lik derecesi ile kazanmasını bildi.

Kum pistte bir kez start alıp başarılı olamayan, çim pistte Gazi Koşusu dahil 6 kez start alıp Kv-9 Dinçer cebeci Koşusunu kazanan 4 yaşındaki erkek safkan, sentetik pistte ise 14 kez koşup 7 birincilik, 1 ikincilik, 2 üçüncülük ve 4 kez de dördüncülük elde ederek %50 kazanma oranı ve %100 tabelaya girme oranı elde etti.

Çakalınoğlu (Özcan Yıldırım)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir