ÇAKIRDAĞLI’dan ilk sınıf galibiyeti…

30 Haziran 2022 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1700 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Konak Belediye Başkanlığı koşusunu, Tuğrul Güre’nin sahibi olduğu, Muammer Bacaksız tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Turgay Doğan’ın yaptığı Çakırdağlı (5y da Deha – Grand Woman, Unaccounted For) jokeyi Kadir Tokaçoğlu ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Hard Flood (Hakeem) elde ederken, Perfect Runner (Perfect Storm) üçüncü, Oğlum Utkun (Bosporus) dördüncü, Criminal (Dutyfree) beşinci olarak pistten ayrıldı.

İzmir pistinde ilk yarışını kazandı…

Bursa Hipodromunda kazandığı Kv-7 İznik koşusu sonrası katıldığı bu koşuyu da kazanarak hem İzmir pistindeki ilk galibiyetini elde etti hem de daha üst gruplarda başarılı olabileceğini göstermiş oldu.

Perfect Runner’in 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Hard Flood atak yapıp koşunun liderliğini aldı. İkincilikte Çakırdağlı daha sonra Criminal ve Oğlum Utkun sırası ile 1600 ve 1400 startları geçildi. 1200’de Hard Flood liderliğini korurken yine ikincilikte içte Çakırdağlı dışına gelen Starry Night daha sonra Criminal şeklinde 1000 ve 800 startları geçildi. 600’de Hard Flood lider, Çakırdağlı yine takipte olarak geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Hard Flood liderliğini korurken içinden Çakırdağlı gerilerden Perfect Runner ve Oğlum Utkun’un atakları görüldü. 200’de rakibini yakalayan Çakırdağlı bu metrelerden sonra Hard Flood’a hakim olup, aynaya yakın farkı 1 boya çıkartarak 1’42″82 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Çakırdağlı (Kadir Tokaçoğlu)News Reporter

5 thoughts on “ÇAKIRDAĞLI’dan ilk sınıf galibiyeti…

  1. Geçen gün Gökhan Gökçe ile ilgili habere yaptığım yorum yayınlanmadı. Bundan sonra bu siteyi bir daha takip etmeyeceğim doğal olarak yorum da göndermemiş olacağım. Burası yarışsevere hizmet eden bir mecra değil bunu anladım. O darılmasın bu gücenmesin anlayışı burada da hakim belli. İngilterede, Abd’de Almanya’da bir çok avrupa ülkesinde bizzat bulundum bahislere katıldım. Gittiğim yaşadığım her ülkede at yarışını oynarım oynamazsam huzursuz olurum. Ben yarışseverim, yarışsever lehine yorum yaparım yapmak zorundayım. Gerek oyun tecrübemin fazla olması gerek klasik oyuncu grubundan farklı bakış açısına sahip olmamdan dolayı iştirakçilerin lehine yorumlarım olur her daim. Uyarıcıdır,afaki değildir. At sahibi, jokey antrenör beni alakadar etmez. O grubu da tabi ki körü körüne eleştirmem. Fazla bir yarış sitesi olmadığı için bu siteye ara sıra göz atıyordum, yorum gönderiyordum. Malasef yorumumu yayınlamadınız zaten yayınlamazlar diye de içim de bir his vardı. Size tavsiyem yarış severi ön plana alın. Burada da her yorumu yayınlayın. Okuyan okur okumayan okumaz üzerine alınan alınır, ders alan olur olmaz hiç önemli değil. Taraflı olduğunuz imajı vermeyin dışarıya. Taraflı olmak realiteden uzaklaşmaktır. Sanırım G.Gökçe isimli jokeyin menajeri bir tanıdığınız o yüzden yayınlamadınız ya da G. Gökçe yakın tanıdığınız. Bu beni beni alakadar etmez o sizin probleminiz. Yorumları ona buna ayıp olmasın endişesiyle yayınlayamayacak durumdaysanız eğer acırım size. Allah yarışseverin işini rast getirsin.

    1. Yorumlarda aşağılayıcı, küçültücü ifadeler olmadığı, insanların şahsiyetlerini rencide edici ifadeler yer almadığı sürece oldupu gibi yayınlanır. Aksi halde yayınlanmaz. Hele hele isimve soyadı olmadan feyk mail adresleri ile yapılan bu tarz yorumlar kesinlikle yayınlanmaz. Onun dışında bu sitede yer alanlar dahil medeni bir şekilde her zaman eleştirilebilir.

  2. Bu deha adlı aygır çok değerli bir kan hattı.Neden fazla şans verilmiyor anlamıyorum.

    1. öldü de o yüzden şans bulamıyor . değeri sonradan anlaşıldı onun da. şampiyon kısrak Ribella’nın anne kardeşi kaliteli bir soydan gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir