ÇALDIRAN özel bir Kupa ile geri döndü……

7 Haziran 2024 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pitte koşulan 3 yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-8 Avram Barokas koşusunu, Serbay Gül’ün sahibi olduğu, Serus Tur. Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen antrenörülüğünü Müceahit Kaya’nın yaptığı Çaldıran (3y de Marcavelly – Silver Heart, Lion heart) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Al Tan (Luxor) elde ederken, Kando (Three Valleys) üçüncü, Riyakar (Torok) dördüncü, Oğlumsun (Abjar Academy) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ilk birincilik…  

Bu yıl start aldığı iki koşuda beklenen performansları sergileyemeyen Çaldıran, daha önce bir kez birlikte olup kazanma başarısı gösterdiği jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuyu ön grubun arkasında takip edip düzlüğe üçüncü sırada çıktı ve 400 geçilir geçilmez yaptığı sprintle koşunun liderliğini alıp kalan metrelerde de aldığı avansı koruyarak bu yılki ilk birinciliğine imza atarken, unutulmaz atçı ve yetiştirici ve aynı zamanda Milli Basketbolcu Avram Barokas adına özel olarak yaptırılan kupanın da sahibi oldu. 

 

 

News Reporter

2 thoughts on “ÇALDIRAN özel bir Kupa ile geri döndü……

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir