ÇALDIRAN’dan beklenen galibiyet…

16 Temmuz 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Hüsamettin Tamer koşusunu, Serbay Gül’ün sahibi olduğu, Serus Tur. Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Kadir Baltacı’nın yaptığı Çaldıran (2y de Marcavelly – Silver Heart, Lion Heart) jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Zephry West (Papa Clem) elde ederken, Doktor Samet (Scarface) üçüncü, Famous (Golden Tower) dördüncü, Cosmic Power (Always President) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk sınıf koşu galibiyeti…  

Son kez Sadun Eşref Güney Atığ koşusunda iki rakibinin arkasında çok az farklarla üçüncü olan Çaldıran, iyi uyum sağladığı formda jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde koşuyu ortalarda takip edip düzlükten sonra dıştan yaptığı ataklarla rakiplerine hakim oldu ve sonlarda farkı açarak zorlanmadan kazanırken ilk sınıf koşu galibiyetini de imza atmayı başardı.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Famous liderliği alırken ikinciliğe Zephry West girerken daha sonra Çaldıran ve Doktor Samet sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Famous liderliğini korurken yine ikincilikte Zephry West arkasında Çaldıran daha sonra Doktor Samet ve Cosmic Power şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Zephry West liderliği alırken dışından Çaldıran atağa kalktı. 200’de dıştan gelen Çaldıran liderliği alıp, kalan metrelerde farkı açarak 5 boy farkla ve 1’12”28 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Çaldıran (Ayhan Kurşun)
News Reporter

2 thoughts on “ÇALDIRAN’dan beklenen galibiyet…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir