ÇALTEPE birincilik özlemini G3 ile sona erdirdi…

21 Mayıs 2021 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Orhangazi Koşusunu, Cüneyt Yıldızhan’ın sahibi, Anadolu Tarım İşletmelerinin yetiştiricisi ve Davut Akbulut’un antrenörü olduğu Çaltepe (6y aa Ayabakan – Ferayi, Şövalye), jokeyi Halil Kaplan ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Aslansoylu (Turbo) elde ederken, mücadeleden Kamus (Gobakbey) üçüncü, Batmanaslanı (Tamerinoğlu) dördüncü, Oğlum Serkan (Turbo) ise beşinci olarak ayrıldı.

Normal koşulan mücadeleyi ikinci olarak tamamlayan Mehmet Akyavuz’ın bindiği Yeltay (Güntay), son 200 metrede Oğlum Serkan isimli safkanın koşu yolunu kapatarak ve çarparak hareketini engellediği tespit edildiğinden Komiserler Kurulu Kararı ile altıncılığa atıldı.

Kariyerinin 45’inci startında 8’inci birinciliğini elde ederken 3’üncü Grup koşu galibiyetine imza atan Çaltepe, bu zaferi ile kazancını 2 Milyon liranın üzerine çıkartırken, hem 16 aylık birincilik hasretini sona erdirdi, hem de 2021 yılındaki ilk yarışını kazanmış oldu.

Çaltepe (Halil Kaplan)

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir