CANIMKARDEŞİM geç başladı, erken bitirdi…

19 Aralık 2023 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 koşuyu, Sabri Aksu’nun sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Abdullah Çiftçi’nin yaptığı Canımkardeşim (5y aa Ayabakan – Badekızım, Demirkazık) jokeyi Ercan Çankaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Hedbe (Berksoy) elde ederken, Halim Ağa (Canberktay) üçüncü, Gölalan (Tamerinoğlu) dördüncü, Pişman Ağa (Kopuz) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Uzun süren birincilik hasretine son verdi…  

Son kez katıldığı Kv-8 mücadeleden beşincilikle ayrılan Canımkardeşim, ilk kez Kapalı Gözlük olmadan piste çıktığı ve iki yarış aradan sonra Ercan Çankaya ile tekrar bir araya geldiği mücadelede startta 2-3 boy gecikmesine ve düzlüğe de son sırada çıkmasına rağmen dış kulvardan yaptığı etkili ataklarla rakiplerine son 100’den sonra hakim olup, sonlarda farkı açarak kazanmayı başarırken uzun süren birincilik hasretine Grup zaferi ile son vermiş oldu.

News Reporter

3 thoughts on “CANIMKARDEŞİM geç başladı, erken bitirdi…

  1. Ercan ÇANKAYA kardeşim sen atı teşvik etmiyorsun resmen dövüyorsun, yetkililerin artık buna bi dur demesi lazım, Ercan ÇANKAYA’nın at bindiği yarışları izlemek işkence oldu artık, düşmanına vurur gibi vuruyor, unutma sen o safkanlar sayesinde para kazanıyorsun.

  2. Ercan Çankaya dövdüğün atların vebalini gün gelir çekersin, yaz bu kenara…Buna göz yuman komiserler, siz de bu vebale ortaksınız….

  3. Kim ne derse desin sabaha kadar yazsak da masada bitirilmiş bir yarış…Daha da detay a inmeden kısa ve öz yarissever tokatlama koşusu….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir