CANIMKARDEŞİM seriye devam ediyor…

3 Şubat 2024 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı arap atlarına mahsus G3 Misak-ı Milli koşusunu, Sabri Aksu’nun sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Abdullah Çiftçi’nin yaptığı Canımkardeşim (6y aa Ayabakan – Badekızım, Demirkazık) jokeyi Ercan Çankaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Pişman Ağa (Kopuz) elde ederken, Tunçdağ (Özduran) üçüncü, Kumbey (Karaüzüm) dördüncü, Hedbe (Berksoy) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste üçüncü birincilik…  

Üst üste kazandığı yarışlarla buraya çok iyi durumda gelen Canımkardeşim, kantarmasını sevdiği jokeyi Ercan Çankaya idaresinde startı biraz ağır alması nedeni ile koşuyu gerilerde takip edip, düzlükten sonra dıştan yaptığı etkili ataklarla 200’den sonra liderliği aldı ve sonlarda farkı biraz açarak kazanırken üst üste üçüncü birinciliğine imza attı.

News Reporter

3 thoughts on “CANIMKARDEŞİM seriye devam ediyor…

  1. Badekızım isimli kisrak hakkinda cokca konusulmali. Kosan her yavrusu kazaniyor ve iclerinden cikan grup 1 galipleri var. Bu kisrak ileride soy kurucu bir kisrak olarak kendinden soz ettirebilir.

    1. Tek bir dişi tay’ı var ayabakan isimli aygırdan onu’da satmayıp damızlığa ayıracaklardır büyük ihtimalle.

  2. kafkaslının anne kardeşi malikanın kızı badekızım başta baba mevlüt özgünhan olmak üzere gümbür gümbür serttay gibi aygırlarla denenmeli belki de türk yarıs tarihinin en önemli kisraği olacak inşallah daha çok yavrusunu sahalarda görürüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir