Çankaya Koşusunda zafer REGARDLESS’in…

25 Haziran 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1500 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Çankaya koşusunu, Engin Bekiroğulları’nın sahibi olduğu, Emir Alkaş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Regardless (4y aa Captain Rio – She’s Indy Money, A.P.Indy) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Osmanbey (Bosporus) elde ederken, Maratoncu (Lion Heart) üçüncü, Allöşşş (Bosporus) dördüncü, Headman (Dabirsim) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

Vedat Abiş’le kaybetmiyor…

Kum da ve sentetik pistte çok başarılı yarışlar koşan Regardless jokeyi Vedat Abiş’le katıldığı son üç koşusundan da galibiyetle ayrılarak hem jokeyi ile iyi uyum sağladığını göstermiş, hem de Ankara pistindeki 8’inci yarışında 6’ıncı birinciliğini elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla birlikte iç kulvardan atak yapan Maratoncu koşunun liderliğini aldı. İkincilikte King Berkay daha sonra Allöşş ve Regardless sırası ile 1400-1200 startları geçildi. 1000 startında Maratoncu liderliğini korurken yine ikincilikte King Berkay takip etti daha sonra Allöşşş ve Regardless şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Maratoncu ve hemen dışındaki King Berkay arasındaki mücadele ile geçilip düzlüğe çıkıldı.

Son 400’de Maratoncu az farkla öndeyken dış kulvardan Regardless ve onun dışından Osmanbey sprinte kalktı. Son 200’de Regardless ve Osmanbey ikilisi rakiplerinden ayrılıp aralarında birincilik mücadelesine başladılar. Son metrelerde rakibine hakim olan Regardless boyun farkı ve 1’34″05 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Regardless (Vedat Abiş) ve Osmanbey (Gökhan Kocakaya)News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir