CANKO’dan ilk Grup galibiyeti…

28 Mart 2023 Salı günü Antalya Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G3 koşusunu, Muharrem Can’ın sahibi olduğu, Muzaffer Can tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Duran Tekeli’nin yaptığı Canko (4y ka Yanlızefe – Sevdamsın Can, Yalaz) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Bozarslan (Özgünhan) elde ederken, Kanatlı Tay (Tümöz Bey) üçüncü, Pişman Ağa (Kopuz) dördüncü, Demirer (Özhaber) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Arka arkaya üçüncü galibiyet…

Antalya’da start aldığı koşularda oldukça başarılı performanslar sergileyen Canko, uzun aradan sonra ilk kez birlikte olduğu jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu gerilerde takip edip, düzlükten sonra ve özellikle son metrelerdeki etkili atakları ile kazanmayı başarırken, hem ilk grup galibiyetini, hem de arka arkaya üçüncü birinciliğini elde etmiş oldu.

Demirer’in 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde dış kulvardan atak yapan Bozarslan liderliği aldı. İkincilikte Pişman Ağa arkasında Kılıçbağı daha sonra Kanatlı Tay sırası ile 1800 startı geçildi. 1600’de Bozarslan liderliğini korurken ikinciliğe Kılıçbağı girerken daha sonra Pişman Ağa ve Kanatlı Tay şeklinde 1400 startı geçildi. 1200’de Bozarslan az farkla lider, Kılıçbağı ikincilikte arkalarında Pişman Ağa ve Kanatlı Tay sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Bozarslan liderliğini korurken dışına Hoşgör doldurup gelirken aralarında Kılıçbağı daha sonra Pişman Ağa sırası ile 600 startı geçildi. Bozarslan dışından gelen Kanatlı Tay ile birlikte düzlüğe çıktılar. 400’de Bozarslan ve Kanatlı Tay arasındaki mücadeleye içerden Pişman Ağa’nın gerilerden Canko’nun da atakları görüldü. 200’den sonra Bozarslan ve Kanatlı Tay mücadelesine dışlarından Canko da katıldı. Son metrelerde iki rakibine hakim olan Canko 1 boy farkla ve 2’17”43 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Canko (Özcan Yıldırım)
News Reporter

1 thought on “CANKO’dan ilk Grup galibiyeti…

  1. kanatlı tay bakalım 6 7 gün sonra hangi koşuda koşacak bence urfa şartlı-3 koşar…

    elinizde 4 yaşlı kum koşularda açık koşacak atınız var ordan oraya dinlerdirmeden sürün nasıl olsa para kazanıyor 5. bile…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir