CANKO’dan pist rekoru ile gelen Grup galibiyet…

12 Aralık 2023 Salı günü Antalya Hipodromunda 2100 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 koşuyu, Muharrem Can’ın sahibi olduğu, Muzaffer Can tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Duran Tekeli’nin yaptığı Canko (4y ka Yalnızefe – Sevdamsın Can, Yalaz) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Taşan (Tümöz Bey) elde ederken, Boğaz Çocuğu (Cangıl) üçüncü, Tunç Siperi (Kurtel) dördüncü, Soydere (Berksoy) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Antalya’daki ikinci grup birinciliği…  

Arka arkaya elde ettiği seri birinciliklerinin ardından Cumhuriyet koşusunda bekleneni veremeyen Canko, birkaç koşu aradan sonra tekrar birlikte olduğu jokeyi Vedat Abiş idaresinde koşuda ön grubun hemen arkasında konumlanıp, düzlükten sonra dıştan yaptığı ataklarla önde kaçan Taşan’ı 300’de yakaladı ve kısa bir mücadeleden sonra ona hakim olup Antalya hipodromunun pist rekorunu kırarak sezona galibiyetle başlamış oldu.

News Reporter

1 thought on “CANKO’dan pist rekoru ile gelen Grup galibiyet…

  1. Can ekürisini tebrik ediyorum herzaman vasat orjinlerden şampiyon atlar çıkarmasını beceriyorlar yalnizefe nin canko dışındaki yavrularına 50 handikap puani olan at yok ama bu eküri pist rekoru kıracak ati çıkarabiliyor emeğinize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir