CANMETE seriye devam ediyor…

19 Mart 2023 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus A3 Çakabey koşusunu, Bedri Akbulut’un sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Bedri Akbulut’un yaptığı Canmete (5y ka Tamerinoğlu – Nenehatun, Bordum) değişen jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Halim Ağa (Canberktay) elde ederken, Güvendik (Yaşarcık) üçüncü, Lokum Oğlu (Turbo) dördüncü, Pıtır (Güntay) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Arka arkaya dördüncü galibiyet…

Kv-9 Pamukkale koşuyu galibiyeti sonrası yine çok iyi durumda bu koşuya gelen Canmete, cezası nedeniyle deklare olamadığı ancak yürütmeyi durdurma kararı alarak ve yarış günü Mehmet Gönültaş’ın rapor alması ile binme fırsatı yakaladığı jokeyi Özcan Yıldırım ile koşuyu orta grupta takip edip, düzlükte rakibi Halim Ağa ile giriştiği mücadeleyi zor da olsa lehine çevirip kazanırken birinciliklerine bir yenisini daha eklemiş oldu.

Pıtır’ın 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Dirlik ve Oğlum Serkan arasındaki liderlik mücadelesinden Oğlum Serkan galip ayrılıp liderliği aldı. İkincilikte Dirlik arkasında Gündüzbaba daha sonra Fış Fış ve Halim Ağa sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de atak yapan Dirlik liderliği alırken ikincilikte Oğlum Serkan hemen dışında Gündüzbaba daha sonra Halim Ağa ve Fış Fış şeklinde 600 startı geçildi. Dirlik rakiplerinin önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de dış kulvardan atak yapan Halim Ağa liderliği alırken onun dışından da Canmete’nin atakları görüldü. 200’den sonra Canmete ve içindeki Halim Ağa arasındaki mücadele de son metrelerde rakibine hakim olan Canmete 1 boy farkla ve 1’36”83 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Canmete (Özcan Yıldırım)
News Reporter

1 thought on “CANMETE seriye devam ediyor…

  1. kaba kumda geçecek at yok ben olsam istanbul göstermem türk silahlı kuvvetleri koşusu sultan suyu filan koşardım… tırnağına zarar gelmesin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir