CANMETE’den İzmir’de üçüncü Grup galibiyet…

20 Şubat 2022 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G3 İzmir Vali Koşusunu, Osman Aksoy’un sahibi, Anadolu Tarım İşletmeleri’nin yetiştiricisi ve Bedri Akbulut’un antrenörü olduğu Canmete (4y ka Tamerinoğlu – Nenehatun, Bodrum) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Rüzgarkaan (Joker) elde ederken, mücadeleden Bubo (Baba Mevlüt) üçüncü, Saluki (Uçanoğlu) dördüncü, Gündüzdüşü (Kaizbert) ise beşinci olarak ayrıldı.

Canmete (Özcan Yıldırım)

İzmir’de 3’üncü Grup zaferi…

Yarış hayatının 16’ıncı startında 7’inci birinciliğini elde eden Canmete, bu galibiyeti ile kariyerinin 5’inci Grup galibiyetini elde ederken, aynı zamanda İzmir kum pistindeki 4’üncü startında 3’üncü Grup zaferine imza attı.

Startla birlikte arka grupta konumlanan ve 1000 startına kadar arkasına sadece bir at alarak devam eden safkan, 800 direği geçilirken dördüncülüğe, son viraj dönülürken üçüncülüğe girdi.

Koşunun son 300 metresine temposunu iyice arttıran Canmete, bu metreden sonra gruba kolaylıkla hakim oldu ve aynaya kadar olan mesafede farkı 3 boya çıkartarak 2’16”04’lük derecesi ile birinciliğe uzandı.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.