CANMETE’den kolay galibiyet…

01 Aralık 2022 Perşembe günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Lozan koşusunu, Bedri Akbulut’un sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Bedri Akbulut’un yaptığı Canmete (4y ka Tamerinoğlu – Nenehatun, Bordum) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Bay Emir (Kaizbert) elde ederken, Kardeşcan (Turbo) üçüncü, Tuncer (Kaizbert) dördüncü, Taçsız Kral (Kaizbert) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bursa’dan sonra İzmir’de gelen galibiyet…

Bursa’da kazandığı A3 Uludağ koşusu galibiyeti ile bu koşuya oldukça moralli gelen Canmete çok iyi uyum sağladığı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu ön grubun arkasında takip ederek düzlükten sonra en dış kulvardan yaptığı etkili ataklarla ve sonlarda kolaylayarak kazanırken üst üste ikinci grup galibiyetini elde edip sezona iyi bir başlangıç yapmış oldu.

Bay Emir’in 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Gökçestar liderliği alırken ikinciliğe Taçsız Kral gelirken daha sonra Tuncer ve Kardeşcan sırası ile 1400 startı geçildi. 1200’de Gökçestar liderliğini korurken yine ikincilikte Taçsız Kral hemen dışında Tuncer daha sonra Canmete ve Kardeşcan sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Gökçestar az farkla lider ikinciliğe Tuncer girerken daha sonra Taçsız Kral arkalarında Canmete ve Kardeşcan şeklinde 600’e gelinirken içerden atak yapan Tuncer liderliği aldı. İkinciliğe Taçsız Kral girmeye çalışırken dışında Gökçestar hemen arkasında Canmete olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Tuncer ve dışındaki Taçsız Kral mücadelesine en içten Kardeşcan en dıştan’da Canmete katıldılar. 200’de dıştan gelen Canmete liderliği alırken gerilerden Bay Emir’in atakları görüldü. Sonlarda farkı açan Canmete ikinciliğe giren Bay Emir’in 4 boy önünde ve 1’50″13 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Canmete (Özcan Yıldırım)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir