CANMETE’den yeni yılın ilk Grup Galibiyeti…

22 Ocak 2023 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 5 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 Hasan Tahsin koşusunu, Bedri Akbulut’un sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Bedri Akbulut’un yaptığı Canmete (5y ka Tamerinoğlu – Nenehatun, Bodrum) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Oğlum Serkan (Turbo) elde ederken, Toramankaya (Kayayürekli) üçüncü, Pıtır (Güntay) dördüncü, Kardeşcan (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı.

On birinci Grup galibiyeti…

G3 Babasaad koşusu ikinciliği sonrası bu koşuya gelen Canmete, çok iyi uyum sağladığı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu orta grupta takip edip düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı etkili ataklar ile kazanırken, aynı zamanda bu yılki ilk grup galibiyeti elde etmiş oldu.

Toramankaya’nın 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Pıtır liderliği almaya çalışırken dışından gelen Oğlum Serkan ona izin vermedi ve koşuyu forse etmeye başladı. Önde bu iki safkan, arkalarında Anayurt ve Kardeşcan sırası ile 1400 startı geçildi. 1200 ve 1000 startları geçilirken sıralar değişmedi. 800’de Oğlum Serkan halen lider, Pıtır takipte arkalarında Kardeşcan ve Anayurt sırası ile 600 startı geçildi. Oğlum Serkan ikincilikteki Pıtır’ın önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400’de Oğlum Serkan liderliğini korumaya çalışırken dış kulvardan Canmete’nin gerilerden Toramankaya’nın atakları görüldü. 200’den sonra dış kulvardan etkili gelen Canmete öndeki Oğlum Serkan ile aradaki farkı kapattı ve son metrelerde rakibine hakim olup, yarım boy farkla ve 1’50”36 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Canmete (Özcan Yıldırım)News Reporter

1 thought on “CANMETE’den yeni yılın ilk Grup Galibiyeti…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir