CANSUCAN’dan ilk Kısa Vade galibiyet…

14 Temmuz 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı Dişi İngiliz taylarına mahsus Kv-7 Prof. Dr. Mecdi Ramazanoğlu koşusunu, Umut Hepsağ’ın sahibi olduğu, Hale Ekmekci Emre tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Cansucan (2y dd Mendip – Beybushka, Lion Heart) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Princess Diana (Trappe Shot) elde ederken, My Little Girl (Piano Sonata) üçüncü, Montresta (Trappe Shot) dördüncü, Llevame Contigo (Paco Boy) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste ikinci birincilik…  

Yarış hayatına Ankara’da başlayan Cansucan, ilk kez geldiği İstanbul pistindeki Şartlı-3 mücadeleyi bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde ve düzlükten sonra özellikle son 200’den itibaren pistin ortasından yaptığı çok etkili sprint ile kazanırken kariyerinin ilk Kv galibiyetini elde edip aynı zamanda üst üste ikinci birinciliğine de imza atmış oldu.  

Toplu bir çıkışla birlikte içerden atak yapan Princess Diana liderliği alırken ikinciliğe Prime girdi. Daha sonra My Little Girl ve Cansucan sırası ile 1000 startı geçildi. 800’de Princess Diana liderliğini korurken yine ikincilikte Prime arkasında My Little Girl daha sonra Cansucan şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de Princess Diana liderliğini korurken ortadan My Little Girl’ün dışından da Cansucan’ın atakları görüldü. 200’de Princess Diana lider, dıştan Cansucan’ın hücumu başladı. Son metrelerde çok kuvvetli gelen Cansucan rakibine hakim olup, boyun farkı ve 1’12”86 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Cansucan (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir