CAPTAIN FANTASTIC’den Beyaz bayrak-ayna galibiyet…

9 Ocak 2024 Salı günü Antalya Hipodromunda 1700 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 koşuyu, Sema Ulaş’ın sahibi olduğu, Moz. Org. San. Tic. A.Ş. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Batuhan Ay’ın yaptığı Captain Fantastic (5y da Mshawish – Rahaf, Street Cry) jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini General Briella (General Quarters) elde ederken, Hardmet (Luxor) üçüncü, Jefe De Jefes (Papa Clem) dördüncü, Golden Ruler (Dutyfree) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Sadettin Boyraz ile kaybetmiyor…  

Üst üste kazandığı yarışlar sonrası bu koşuya da çok iyi durumda gelen Captain Fantastic, tempo yarışlarının başarılı jokeyi Sadettin Boyraz idaresinde iyi start çıkışı ile ilk metrelerde liderliği aldı. Son düzlüğe de önde çıkan safkan düzlük boyunca rakiplerinin ataklarından etkilenmeden beyaz bayrak-ayna yaparak kazanmayı başarırken, hem üst üste üçüncü birinciliğini elde etmiş, hem de Sadettin Boyraz ile 3’te 3 yapmış oldu.

News Reporter

5 thoughts on “CAPTAIN FANTASTIC’den Beyaz bayrak-ayna galibiyet…

  1. Captain Fantasticin fedai koştuğu Gazi dahil bir sürü çim yarışta gereksiz koşturulduğunu düşününce belki de gelebileceği yerin çok altında kaldi diyebiliriz. Sadettin Boyraza da bir pencere açmak lazım. Kurtel ekürisinin elinde sayısız Tizway tayı var. Hem The Last Romance’den hem de Arts Man’den bu orjinin çok iyi tempo atları verdiğini biliyoruz. Nedendir bilinmez eküri Tizway taylarına Sadettini hiç bindirmiyor! Birkaç elit tayını Sadettin çalıştırsa, taylara tempoyu öğretse ve yarışlarda da binse. Bunu düşünmüyor olmaları çok ilginç.

  2. Gazi yolunda bu safkanı harcayacaklar diye üzülüyordum ama hatadan döndüler. Belki şampiyon değil ama benim gibi mutlaka kendine has fanları vardır Captain Fantastic koşsunda izleyelim diye. Ayakları düz bassın birinciliklerini daim olsun. General Briella gerçek bir şampiyon ama artık lütfen bu kısrağı olur olmadık her yerde koşmayın.

  3. Bu atın annesi Rahaf 2018 Keeneland satışlarından 77 bin dolara alinmis. Dogru mesafelerde kosturulunca gercek kalitesini gostermeye basladi.

  4. Piste çikınca kamera gösterince acıkcası eşgalinden hemen dedim bu at yarısı alır diye.süper yakışıkli bir at.sadettin abiyede helal olsun bu arada.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir