CAZATOR DE OSOS’dan ilk grup galibiyeti…

7 Temmuz 2024 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 Sadun E.G.Atığ koşusunu, Gülizar Yanık’ın sahibi olduğu, Tomris Karakartal Özbay tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Casım Katı’nın yaptığı Cazator De Osos (2y de Luxor – Rocket Girl, Lion Heart) jokeyi Halis Karataş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Nart Ateşi (Make Believe) elde ederken, Deo Volente (Blue Point) üçüncü, Purosangue (Sir Prancealot) dördüncü, Pole Star (Mendip) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Rakibinden rövanşı aldı…  

Son startı olan Şartlı-5 mücadele de bugünkü rakibi olan Nart Ateşi’nin arkasında koşuyu ikinci tamamlayan Cazator De Osos, bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Halis Karataş idaresinde koşuyu orta grupta takip edip, son virajı da beşinci sırada döndü. Düzlükte ortadan aradığı yolu bulamadığı için içeriyi tercih ederek oradan yaptığı etkili ataklarla son metrelerde öndeki Nart Ateşi’ni yakalayıp onunla giriştiği mücadeleyi lehine çeviren safkan böylelikle ilk Grup galibiyetini elde ederken aynı zamanda rakibinden de rövanşı almış oldu.

News Reporter

7 thoughts on “CAZATOR DE OSOS’dan ilk grup galibiyeti…

  1. Vedat çok acele etti zaten önde cehennem tempo vardı,düz yola çıkar çıkmaz başa geçince sonda duvara çarptı doğal olarak.1 sonraki yarış bu kadar yüksek tempo gitmezse veyahut cehennem tempoya girse dahi Vedat 200’lere kadar sabredebilirse NART AGEŞİ,Cazator De Osos’un içinden geçer..

  2. Maşallah, Ayakları düz bassın, usta jokeyi ile kazandı. Üzerine koyarak gidiyor, Tebrikler.
    İkinci olan tay 4 yarışını da aynı jokeyle koşmuş, Kazanınca tay iyi koştu, kaybedince jokey kötü bindi.
    Bu yarış özelinde jokejin gazabına uğrayan tay Hasköy fırtınası oldu.

  3. Vedat’in sürekli rakibini batiyete sıkıştırma hadisesi nedir ya? Şuna minimum 6 ay ceza verilse de doğru düzgün yarış izlesek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir