ÇELİKOĞLU Ekürisinde Çifte Sevinç!

Yarış sahalarının sevilen at sahibi ve yetiştiricilerinden Tevfik Çelikoğlu, bir süredir devam eden şanssızlıkların ardından 21 Kasım 2018 Çarşamba günü İstanbul Hipodromunda start alan tayları ile bölünen Şartlı-1 mücadelenin her iki ayağını birden kazanarak çifte mutluluk yaşadı.

Çelikoğlu ilk olarak günün 3.koşusu olan Şartlı-1 mücadeleyi, Amerika’dan satın alarak Türkiye’ye getirdiği ancak 2 sene aşım yaptıktan sonra yaşamını yitiren, G1 Suburban Handicap galibi Offlee Wild’ın oğlu olan Wild Ocean (Offlee Wild – Kiwani Bay, Nayef) isimli doru erkek tayla kazandı.  Jokeyi Akın Sözen ile starttan çıktığı gibi numarayı alan ve aldığı bu liderliği bir daha rakiplerine kaptırmadan 2.5 boy farkla birinciliğe uzanan tay, 1200 metre mesafeli sentetik pistteki koşuda 1’12”47’lik bir derece gerçekleştirdi.

Wild Ocean (Offlee Wild – Kiwani Bay, Nayef) Akın Sözen

Bu yarıştan yaklaşık 1.5 saat sonra koşulan bölünen Şartlı-1 yarışın ikinci kısmında ise ekürinin yüzü bu defa Mystic Green (Lilbourne Lad – Mystic Spirit, Invincible Spirit) isimli tayla güldü. İlker Soyad’ın bindiği doru dişi tay tıpkı diğer yarışı kazanan ekürisi Wild Ocean gibi startla birlikte liderliği aldı ve bir daha yanına kimseyi yaklaştırmadan beyaz bayrak-ayna yaparak 1 boy farkla birinciliğe uzanırken 1200 metre sentetik pistte 1’12″75’lik bir derece gerçekleştirdi. Bu koşuda 3 tay koşan ekürinin Juno (Rip Van Winkle – Praesepe) isimli tayı da mücadeleyi üçüncü olarak tamamladı.

Mystic Green (Lilbourne Lad – Mystic Spirit, Invincible Spirit) İlker Soyad

Yaz sezonunu durgun geçiren eküri, kış sezonunun hemen başında aynı günde 2 Şartlı-1 yarış kazanarak moral buldu.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir