ÇETREFİLLİ’den ilk sınıf koşu galibiyeti…

30 Ağustos 2022 Salı günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2200 metre çim pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-8 Yenimahalle Bld. Bşk. koşusunu, İbrahim Sümer’in sahibi olduğu, Murat Mergin tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Veysel Tekin’in yaptığı Çetrefilli (3y ae Supertzar – Andalucia, Manila) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Çakırlar (Victory Gallop) elde ederken, Gökdenizim (Mendip) üçüncü, Captain America (Victory America) dördüncü, Baba Şahin (Deha) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Kocakaya ile 3’te 3 yaptı…

Yaz sezonuna Ankara’da başlayan ve G2 Mehmet Akif Ersoy Koşusu hariç start aldığı tüm yarışlardan ilk üç dereceden hiç düşmeyerek son derece başarılı bir performans sergileyen Çetrefilli, bugün için daha önce iki kez bir araya gelip ikisinde de kazanmayı başardığı jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde öndeki rakibinin arkasında sabırlı bir bekleme yarışı yaparak kazanırken, hem kariyerinin ilk sınıf galibiyetini elde etti, hem de şampiyon jokeyi ile 3’te 3 yapmış oldu.

Çakırlar’ın 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Gökdenizim liderliği aldı. İkinciliğe Çetrefilli girerken daha sonra Baba Şahin ve Birth Of The Fire sırası ile 2000-1800 startları geçildi. 1600’de Gökdenizim farkı 4-5 boya çıkarırken yine ikincilikte Çetrefilli daha sonra Baba Şahin ve Birth Of The Fire şeklinde 1400-1200 startları geçildi. 1000’de Gökdenizim liderliğini korurken Çetrefilli yine takipte üçüncülükte Baba Şahin ve dışında Birth Of The Fire ikilisi şeklinde 800 startı geçildi. 600’de az farkla Gökdenizim lider dışında Çetrefilli arkalarında Baba Şahin ve Birth Of The Fire sırası ile düzlüğe çıkıldı. 400’de Gökdenizim liderliğini korumaya çalışırken dışından Çetrefilli’nin ve gerilerden Çakırlar’ın atakları görüldü. 200’den sonra ortadan gelen Çetrefilli liderliği aldı. Sonlarda ikinciliğe giren Çakırlar’ın 3,5 boy önünde ve 2’17″78 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Çetrefilli (Gökhan Kocakaya)News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir