Cevdet Karataş Koşusunu BERKENİN KIZI kazandı…

13 Nisan 2023 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-18 Cevdet Karataş Serbest Handikabını, Fatih Kuru’nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü İbrahim Bekiroğulları’nın yaptığı Berkenin Kızı (4y ak Kaizbert – İpekela, Haberbatur)  jokeyi Ayhan Kurşun ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Alda Gör (Bayhan) elde ederken, Canko (Yalnızefe) üçüncü, Katıoğlu (Sarraf) dördüncü, Muallim Halim (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk galibiyet…

İstanbul ve Antalya sentetik pistindeki başarılı ikincilikleri ile bu koşuya gelen Berkenin Kızı, son yarışlarında birlikte olduğu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlükten sonra dış kulvardan yaptığı etkili ataklar ile son metrelerde rakiplerine hakim olup kazanırken, hem bu yılki ilk galibiyetini, hem de Ankara çim pistindeki ilk birinciliğini elde etti.

Rock Iron’ın 1 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Muallim Halim liderliği aldı. İkincilikte Alda Gör daha sonra Mister Win ve Pişman Ağa sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de atak yapan Alda Gör liderliği alırken ikincilikte Muallim Halim dışında Mister Win daha sonra Pişman Ağa ve Cancaner şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Alda Gör liderliğini korurken yine ikincilikte Muallim Halim daha sonra Mister Win olarak düzlüğe çıkıldı. 400’de Alda Gör liderliğini korumaya çalışırken içinden Muallim Halim’in gerilerden Canko’nun, Berkenin Kızı’nın ve Katıoğlu’nun atakları görüldü. 200’den sonra dıştan gelen Berkenin Kızı öndeki Alda Gör’ü aynaya yakın yakalayıp Yarım Boy farkla ve 1’32”44 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Berkenin Kızı (Ayhan Kurşun)
News Reporter

3 thoughts on “Cevdet Karataş Koşusunu BERKENİN KIZI kazandı…

  1. katıoglu nu 66 kılo ile kosup zorlamanın anlamı neydi bazı atçıları gerçekten iyi atı haketmıyorlar adana da kostu olmadı urfaya gıttı geldı 66 kılo burayı kostu denizefe naptı kışın dınlendı kv 8 yarış gördü mohaç ı koscak sezona hazır bı at

    1. katıoğlu ‘nun pedigreesinde sıkıntı var diye okumuştum… anne tarafı amerikalı bir aygıra uzanıyor… kaizbertler dışında amerika aygırları ve tiki tork ku da sorun yaratıyor… koşacağı koşu yok bu yüzden

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir