CHAİKA’dan büyüklere geçit yok…

2 Eylül 2023 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarına mahsus G3 Uluslararası İstanbul Koşusunu, Fedai Kahraman’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Kadir Baltacı’nın yaptığı Chaika (3y dd Marcavelly – Queen Regent, Medaglia D’oro) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini General Briella (General Quarters) elde ederken, Anabella (Kaneko) üçüncü, Ladys Secret (Native Khan) dördüncü, Splendid (Luxor) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki üst üste ikinci Grup zaferi…  

Gazi Koşusu üçüncülüğünün ardından son kez Ankara’da kendisinden yaşça büyük rakipler yanında kazandığı G1 Karayel koşusu sonrası İstanbul’a çok iyi durumda giren Chaika, günün başarılı jokeyi Vedat Abiş idaresinde startla birlikte önde giden rakibinin arkasında yer tutup düzlüğe ikinci sırada çıktı ve pistin ortasından yaptığı ataklarla 200’de liderliği alıp kalan metrelerde dışından gelen General Briella’a direnerek bu yılki ikinci, toplamda ise dördüncü Grup zaferine ulaşmış oldu.

Koşudaki iddialı üç yaşlılardan biri olan Dişi Tay Deneme galibi General Briella, son derece başarılı bir performans sergilediği mücadelede kazanan tay kadar iyi koşup bir boy geride ikinciliği elde ederken, Anabella düzlükte eyeri kaymasına rağmen bu sezonki başarılı performanslarından birini sergiledi. Geçen yılın G1 Harem Koşusu galibi Ladys Secret ve sezonun istikrarlı kısraklarından Splendid tabelanın son sıralarını tamamladılar.

News Reporter

5 thoughts on “CHAİKA’dan büyüklere geçit yok…

 1. Vedat Abiş 20 yaşında ve şu anda Türkiye nin EN İYİ jokeyi.. onun sihirbaz filan olmasına lüzum yok.

 2. Chaika takoz sanki, çok güçlü.

  Vedat Abiş düzlükte çok iyi çalıştı. Işıl ışıl parlıyor.

  General Briella o yarış takvimine rağmen iyi koştu yine. Chaika’dan iki kat fazla koşmuş.

  Ladys Secret düzlükte tampon yedi ve ritmi bozuldu. At beni dışarı al diye yalvardı âdeta. Korakora girmeden en dıştan gelse kazanırdı diyemem ama çok daha iyi koşardı.

 3. General Briella gibi bir safkanın olsun daha ne ister ki bir at sahibi. Chaika ise Ribella PeriLina SuziGold dan sonra başka bir şampiyon kısrak olacak gibi.

 4. İleride Burgas Chaika yavrusu ekuriye çok keyif yaptırır …Maşallah kisraga tank gibi mübarek…😁

 5. Gönlümde Brielllanın yeri ayrı. biraz dinlenmesi lazım. Çok koştu yoruldu. Çimden ziyade kuma yatkınlığı dikkat çekiyor. Son büyük yarışları dinlenmiş atların kazanması dikkat çekici

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir