Nurettin Güven’den geniş kuponda İstanbul Altılısı…

1.AYAK: Bu tip mesafelerde mücadele verdiği son koşularında üstün bir performans ortaya koyan Agera, koruduğu güzel durumu ve kantarmasını iyi okuyan binicisi idaresinde yine çok şanslı. Güzel bir istirahat dönemi ardından hız verdiği çalışmalarında göz dolduran Doğa Kanunu, sevdiği dinçlik yarışlarıyla favoriye sert rakip olacaktır. 1400/1.29.2 – 1000/1.02.3 – 400/25 R süper dereceli son galobunda dikkat uyandıran Katma Değer ile gününde olduğu zaman beklentilerin üzerinde koşabilen Volta en küçük bir hatayı affetmezler.


2.AYAK: 60 kiloyla yine bu rakipler arasında katıldığı 1500 metrelik sentetik pist yarışında, gayet güzel bir mücadele örneği sergileyerek yakın aralarla 3.lükte şans bulan İlsum, bu kez kilo kiloya ekibinin yüzünü güldürmeye çalışacaktır. Koştukça gerçek gücünü performansına yansıtmaya başlayan Esennur, ısrarlı binicisiyle başarılarına bir yenisini ekleme uğraşı verecektir. Açıklarını hızla gideren Tanır Kız, gününde olduğu zaman çok farklı koşabilen Aymelekcan ile tabela diplerindeki yarışları tatminkar Çekeçeke daha sonraki ihtimallerdir.


3.AYAK: Oldukça başarılı bir sezon geçiren Sülünbike, en az kendisi kadar iyi durumdaki ahırdaşı Mavra ile birlikte değerlendirmeye alınmalı. Koşunun önde tempolu gidecek olması şansını yükselten Batmanaslanı, yabancısı olmadığı piste kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Onurluefe ile birlikte yaptığı 600/38.5 – 400/25 HÇ sprinti ardından uzun galobunda da oldukça keyifli gördüğüm Kamus, idmanlarındaki mükemmel görünümünü performansına yansıtması halinde rakip tanımayacaktır. Sık koşmasına rağmen form durumu oldukça etkileyici Orhunkaan ve makineden çıkmadığı son yarışını derecesiz tamamlayan Tuncer rakiplerinin eksiklerinden istifade edebilirler.


4.AYAK: Bir üst grupta katıldığı son 1300 metrelik sentetik pist koşusunda, düzlükten sonra binicisinin teşviklerine aynı güzellikle karşılık veren Chaotic, fotoya yakın rakiplerine hakim olarak 1.18.63’lük derecesiyle kazanmayı bildi. Son kez George Best ile birlikte gerçekleştirdiği 800/48.8 – 400/24.5 R galobundaki sıhhatli görünümüyle iyi durumundan hiçbir şey kaybetmediğini bir kez daha gözler önüne seren safkanın uygun rakipler arasında kazanması normal sonuç olacaktır.


5.AYAK: İştirak ettiği son koşularında oldukça parlak sonuçlarla ayrılarak adından bahsettirmeyi başaran Bozdağ Beyi, 4’te 3 yaptığı binicisi idaresinde favori olmayı hak ediyor. Formunda önemli derecede gelişmeler mevcut Kızıl Yağız ile pistin ağır olduğu gün yaptığı uzun galobundaki genel görünümünü çok beğendiğim Believe In Me favorinin en yakın takipçileri olacaklardır. Cuma günkü 400/23.5 R düzlük sprintinde yeşil ışık yakan Ferhan, sürpriz arayanların ilk tercihi olmalıdır.


6.AYAK: Kısa ara sonrası katıldığı ilk yarışından tatminkar bir 4.lük çıkaran Hüruçan, gelişen kondisyonuyla bu kez çok daha farklı bir sonuçla ayrılabilecek yetenektedir. Kocaeli pistinden eli boş dönen Altınbartın, istim üzerine getirilen Kalebarajı ile bu grupla baş edebilecek güçteki Defneyaprağı gözden uzak tutulmamalı. 600/40 – 400/26.3 R sprintinde günün iyi işlerinden birini sergileyen Anılabi ile yükselen bir ivmeye sahip ekürilerden Muslih Ağa kollanılması gereken diğer şanslı isimlerdir.


ALTILI GANYAN

1A) 1-4 // 6-7

2A) 4-1-9-6-8

3A) 7-1-3 // 9-10

4A) 5

5A) 4-7-3-2

6A) 2-12-4-5-1-3

6’lı GANYAN (6/9/9/5/7/5): 778 TL vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir