CHARIOT Dört Dörtlük…

3 Aralık 2023 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus Kv-9 koşusunu, Cem Kaan Parsak’ın sahibi olduğu, Vehbi Hakan Keleş tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Ramazan Barman’ın yaptığı Chariot (2y de Sidney’s Candy – Tiz A Sweep, Tiznow) jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Boston Light (Tizway) elde ederken, Lament Of Victory (Run Away And Hide) üçüncü, Son Of The West (Tizway) dördüncü, Ahmet In My Heart (Bawikal) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Geçilmezliğini korudu…  

Bugüne kadar start aldığı tüm yarışları kazanarak kum pistin etkili isimlerinden biri olduğunu ispatlayan Chariot, yeni sahiplerinin forması altında ve Müslüm Çelik ile ikinci kez piste çıktığı mücadelede, koşuyu gerilerde takip edip düzlüğe son sırada çıktı. 300’den sonra ortadan yaptığı ataklarla öndeki rakibi Boston Light’ı yakalayan klas tay, kısa bir mücadeleden sonra ona hakim olup az farkla da olsa kazanırken dörtte dört yaparak geçilmezliğini korumayı başardı.

News Reporter

2 thoughts on “CHARIOT Dört Dörtlük…

  1. Çok da iyi koşmadı. Böyle güzel taylar saçma sapan jokeyleri elinde. Kocakaya gitti Karataş da az biniyor. .Allah atçılara sabır versin..

  2. Ilk 2 ye giren taylar Tiznow un torunu. Tizway in basarisi ortada. Umarim Tiznow hattindan daha fazla aygir getirilir ulkemize

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir