CHEEKY SON bu sezon çok farklı…

05 Mayıs 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Fethi Atan koşusunu, Dursun Konukcu’nun sahibi olduğu, Emir Hasan Yılmaz tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Güngör Sütcü’nün yaptığı Cheeky Son (4y da Invincible Son – Cheeky Doe, Yonaguska) jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Gökhan Babam (Güngör Baba) elde ederken, Silent Wave (Torok) üçüncü, Jawinger (Smart Robin) dördüncü, Dems Victory (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Üst üste üçüncü birincilik…

Yaklaşık 4 ay aradan sonra start aldığı Kv-8 M. Muhlis Akalın koşusunu kazanarak sezona parlak bir başlangıç yapan Cheeky Son, 9 ay sonra yeniden bir araya geldiği günün başarılı jokeyi Halis Karataş idaresinde start çıkışı sonrası aldığı liderliği bir daha rakiplerini yanına yaklaştırmadan finiş çizgisine kadar koruyarak kazanmayı başarırken bu sene çok farklı bir sezon geçireceğini de göstermiş oldu.

Dems Victory’nin 2 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Jawinger liderliği almaya çalışırken dışından gelen Cheeky Son ondan liderliği aldı. İkincilikte Jawinger daha sonra Silent Wave sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Cheeky Son liderliğini korurken ikinciliğe Silent Wave girerken arkasında Jawinger daha sonra Gökhan Babam şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Cheeky Son halen lider, Silent Wave yine takipte, arkalarında Jawinger ve Gökhan Babam ikilisi şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Cheeky Son lider, Silent Wave ikincilikte daha sonra Gökhan Babam olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Cheeky Son liderliğini korurken ikincilikte Silent Wave gerilerden Gökhan Babam’ın atakları görüldü. 200’den sonra rakiplerinin tüm ataklarına başarılı şekilde karşılık veren Cheeky Son 3.5 boy farkla ve 2’11”06 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Cheeky Son (Halis Karataş)

 

News Reporter

5 thoughts on “CHEEKY SON bu sezon çok farklı…

  1. bir tercih yapacak cheeky son ‘ın ilgilileri ya grup 1 lerde sert isimlerle kapışacak yada grup 3 lerde en az 3 galibiyet filan olacak… kesinlikle bu sezona ismini yazdıracak en az 3 grup 3 birinciliği… ayağına sağlık gelsin son virajdan sonra tekrar arttırması muhteşemdi…. don olarak babayı andırıyor gerçi babası daha yakışıklıydı…

    maşallah özellikle seyisine ve bakan arkadaşlara baktığınız diğer atları bilmiyorum ama bu at muhteşem görülüyor… helal olsun…

  2. Ben şahsen s9n 400 metre performansını beğenmedim ,sanki arkadaki atlar gelemedi gibi ,bence sanki bir sıkıntısı var gibiydi aksiyonlarını beğenmedim , bir sonraki yarışında eğerki bir sorun yoksa yine iyi koşar ama dünkü koşusunu izledikten sonra rahat kazanmış görüntüsü vermiş olsada kesinlikle ya anlık bir sıkıntıydı yada geçilirse benim dediğim doğru ,ayakları düz bassın.

  3. Bu atın ilgilisi olsam artık daha fazla KV larda oyalanmaz GR1-GR2 düzeyi yarışlara geçerim gücü farklı bir at bence . çimi ve sentetiği de koşuyor ayrıca. jokley olarak sihirbaz ile daha iyiydi sanki uyumu.

  4. KV ve G3 koşularda koşup form tutup üzülmeden eylül ve sonrası için plan yapılırsa büyük koşularda söz sahibi olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir