CHEEKY SON’dan sezona etkileyici başlangıç…

25 Mart 2023 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 M. Muhlis Akalın koşusunu, Dursun Konukcu’nun sahibi olduğu, Emir Hasan Yılmaz tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Güngör Sütcü’nün yaptığı Cheeky Son (4y da Invincible Son – Cheeky Doe, Yonaguska) jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Koca Seyid (Smart Robin) elde ederken, Anadolu Şahini (Luxor) üçüncü, Zafer Ateşi (Win River Win) dördüncü, Mister Görkem (Powerscount) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki ilk startında gelen galibiyet…

Geçtiğimiz yılı galibiyet ile kapatan ve bu yılki ilk yarışına da aynı jokeyi Gökhan Kocakaya ile çıkan Cheeky Son, iyi start çıkışı ile önce koşuyu forse eden rakibinin arkasına yattı, ardından 1400 startı geçilirken liderliği aldı ve koşuya tempo vermeye başladı. Aldığı bu liderliği aynaya kadar korumayı başaran safkan, kendisine göre daha iyi kondisyona sahip rakipler yanında sezona gösterişli bir galibiyetle başlamasını bildi.

Mister Görkem’in 2 boy, Mucize Kız’ın 30 metre geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Beyond Expectation liderliği aldı. İkincilikte Cheeky Son daha sonra Koca Seyid ve Zafer Ateşi sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de atak yapan Cheeky Son liderliği aldı. İkincilikte Beyond Expectation arkasında Koca Seyid şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Cheeky Son lider, Beyond Expectation yine ikincilikte daha sonra Koca Seyid ve Zafer Ateşi şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Cheeky Son ikincilikteki Beyond Expectation ve üçüncülüğe giren Anadolu Şahini’nin önünde düzlüğe çıktı. 400’de Cheeky Son liderliğini korurken ortadan Anadolu Şahini’nin dışardan Koca Seyid’in atakları görüldü. 200’den sonra Cheeky Son ikinciliğe giren Koca Seyid’in ataklarına rağmen 1,5 boy farkla ve 2’03”32 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Cheeky Son (Gökhan Kocakaya)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir