CHERI CHERI LADY Şarap gibi…

12 Haziran 2020 Cuma günü Veliefendi Hipodromunda koşulan ve 4 ve yukarı yaşlı Dişi İngilizlere mahsus KV-7/D Münir Köseoğlu Koşusunu, Kazım Yararel’in sahibi ve yetiştiricisi, İbrahim Bekiroğulları’nın ise antrenörü olduğu Cheri Cheri Kady (8y dk Luxor – Uni Baby, Flying Spur), jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı.

1400 metre sentetik pistte koşulan 76.500 TL ikramiyeli mücadeleye en dış kulvardan iyi bir çıkış yaparak başlayan Cheri Cheri Lady, ilk metrelerden itibaren aldığı liderliği bir daha hiçbir rakibine vermeden 2 boy farkla ve 1’24”14’lük derecesi ile kazanmayı başardı. Çok iyi uyum sağladığı tempo yarışlarının klas binicisi Sadettin Boyraz ile bir kez daha beyaz bayrak-ayna yarışı yapan kalite kısrak, kariyerinin 22’inci birinciliğine imza attığı koşuda sentetik pistte ilk ikiden düşmeme istatistiğini korumayı sürdürürken, aynı zamanda kazancını da 3.591.458 TL’ye yükseltti.

Cheri Cheri Lady (Sadettin Boyraz)

Mine Of Fire (Native Khan) startla beraber ikinciliğe girdi. Başlarda sertlik yapmasına rağmen jokeyinin gayretleri ile son düzlüğe kadar rakibinin hemen arkasındaki yerini korumayı sürdüren kısrak, düzlükteki sprinti ile kendisinden 4 yaş büyük tecrübeli rakibini yakalamaya çalıştıysa da bunu başaramadı ve koşudan ikincilikle ayrıldı.

Juno (Rip Van Winkle) grubun en az handikap puanına sahip safkanıydı. Süratli başlayan yarışı son viraja kadar orta grupta götürüp düzlükteki sprinti ile başarılı bir üçüncülük elde etti.

Blanchard (Mali) favorilerden biri olarak girdiği koşuda son düzlüğü kolay bir tempoda üçüncü sırada dönmesine rağmen 200’den sonra düşen temposu ile mücadeleden dördüncü olarak ayrıldı.

News Reporter

1 thought on “CHERI CHERI LADY Şarap gibi…

  1. Arap atçısı kalite kısrağını bu yaşında koşunca yerden yere vurursunuz. Ekmeğiniz damlıyorsa şarap koyarsınız adını.

    Kısrağa ve ilgililerine tebrikler. Allah ayağını taştan esirgesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir