Çiçek KIYICI…

30 Eylül 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G2 Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği koşusunu, Onur Türker’in sahibi olduğu, Engin Alagöz tarafından yetiştirilen ve antrenörü raporlu olduğundan at sahibi tarafından antrenörlük hizmeti yürütülen Kıyıcı (4y ka Kaizbert – Sönmez Esintisi, Birader) jokeyi Mustafa Çiçek ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Fış Fış (Baba Mevlüt) elde ederken, Özşimşek (Özhaber) üçüncü, Afşar (Ayabakan) dördüncü, Şah Dragon (Şah Şehriyar) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Üst üste üçüncü Grup galibiyeti…

Göz Koruyucu takısının takılması sonrası Bursa’da G3 Vali ve İzmir’de G3 Ethem Menderes Koşularını kazanarak İstanbul’a çok iyi durumda gelen Kıyıcı, bugün mükemmel uyum sağladığı jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde koşuyu ön grubun hemen arkasında takip edip düzlükten sonra dışındaki rakibi ile giriştiği fotoya kadar süren mücadeleyi kazanarak arka arkaya üçüncü grup galibiyetine imza atmayı başardı.

Keremşah’ın 10 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Akılselimsin liderliği aldı. İkincilikte Şah Dragon ve Bornovalım ikilisi daha sonra Adıvar ve Kızılcapınar sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de Akılselimsin liderliğini korurken ikinciliğe Adıvar girdi. Daha sonra Bornovalım ve Şah Dragon şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de ataklarını arttıran Adıvar liderliği aldı. İkincilikte dışta Şah Dragon içinde Akılselimsin daha sonra Bornovalım ve Kıyıcı sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Adıvar ve Şah Dragon arasındaki mücadele sürerken arkalarında Aklıselimsin, Bornovalım ve Kıyıcı üçlüsü olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’den sonra dışardan atak yapan Kıyıcı ve Fış Fış ikilisi rakiplerinden ayrılıp aralarında kıyasıya bir mücadeleye başladılar. Sonlarda rakibine baş farkı ile hakim olan Kıyıcı 2’08″40 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Kıyıcı (Mustafa Çiçek)News Reporter

2 thoughts on “Çiçek KIYICI…

  1. Kaizbert farkı.. Aygır kazancı tüm Arap aygirlar kadar.. vicdanlar rahatsa sıkıntı yok.
    Ama devletin ekmeğini yiyipte haklarını aramayan makam mevki sahiplerine yazıklar olsun..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir