Çift Step!

Fransa’da 9 Ağustos günü Deauville hipodromunda koşulan Prix Michel Houyvet’de 6 at mücadele verdi. 2800 metre mesafede düzenlenen 3 yaşlı taylara mahsus koşuya katılanlardan birinin ismi bizler için dikkat çekici idi.

Step by Step isimli bu at yarışta başarılı olamadı belki ama altıncı olarak 1.900 € yarış ikramiyesi kazanmayı başardı. Yarışı orijini itibari ile dikkatimizi çeken Measure of Time isimli tay kazandı…

Galileo’nun oğlu Gleaneagles’ın yavrusu olan Measure Of Time’ın annesi Inch Perfect, Theatrical’ın kızıdır. Inch Perfect’in tam kardeşi olan Stage Affair başarılı bir yarış atı olup, 1700 ile 3400 metre mesafeler arasında 11 yarış kazanmayı başarmış bir attı. Bahse konu her iki ismin Theatrical temsilcisi olması itibari ile mesafe etkeni taşıması gayet de doğaldır. Burada ilginç olan tam kardeş Inch Perfect ve Stage Affair’in bir başka anne kardeşi olan Committal isimli kısraktır.

Committal, yarış yaşamında ABD’de iki yarış kazanmış olup, annelik kariyerinde Step by Step ve Out Of Control gibi çok başarılı atlar üretmeyi başarmıştır. Dolayısı ile Step By Step’in büyük annesi Wooing, aynı zamanda bu yazıda Fransa da Listed koşu kazanması ile bahsettiğimiz Measure Of Time’ın da büyük annesi olup, bu tayın kazandığı yarışın altıncısının isminin de Step by Step olması da ilginç bir tesadüf olsa gerek…

News Reporter

1 thought on “Çift Step!

  1. sayın muslihiddin grup 30 yıldır sizi takip ederim ve sizden çok şey öğrendim bunun için size ne kadar teşekkür etsem azdır benim sorum kaizbert olacak bu safkan Türk Arap atçılığını kirlettimi faidelimi oldu pedigrisinden biraz dem vurup Türkiye sürecini bir yazınızda anlatabilirmisiniz.Saygılarımla Tekin İlmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir