ÇIĞGÜZELİ’nden ilk Kısa Vade galibiyet…

2 Temmuz 2022 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1200 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-7 İhsan Akhun koşusunu, Mustafa Öztürk’ün sahibi olduğu, Feme Hay. Tar. Ltd. Şti. tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Casım Katı’nın yaptığı Çığgüzeli (5y dk Kaizbert – Vunaka, Odinhan) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Yiğitbatuhan (Kaizbert) elde ederken, Wanpir (Uçanbey) üçüncü, Reishanlı (Gelibolu) dördüncü, Güzelçocuk (Turbo) ise beşinci olarak pistten ayrıldı.

İlk buluşma ilk galibiyet…

Bu sezon istikrarlı yarışlar koşan safkan ilk kez buluştuğu jokeyi Özcan Yıldırım ile bu koşuyu kazanarak ilk kısa vade galibiyetini de elde etmiş oldu.

Duman’ın 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Çığgüzeli ve dışından gelen Yiğitbatuhan arasındaki mücadeleden daha süratli gelen Yiğitbatuhan liderliği aldı. İkinciliğe Reishanlı girdi. Daha sonra Güzelçocuk ve Çığgüzeli sırası ile 1000 ve 800 startları geçildi. 600’de Yiğitbatuhan liderliğini korurken ikincilik mücadelesi Reishanlı ve Güzelçocuk arasında geçerken dış kulvardan Başar’ın da atakları görüldü ve bu şekilde düzlüğe çıkıldı. 400’de az farkla Yiğitbatuhan liderliğini korurken dışından Güzelçocuk içinden Çığgüzeli atağa kalktılar. 200’den sonra iç kulvardan daha kuvvetli gelen Çığgüzeli rakibine hakim olup farkı 1,5 boya çıkartarak 1’19″18’lik bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Çığgüzeli (Özcan Yıldırım)News Reporter

2 thoughts on “ÇIĞGÜZELİ’nden ilk Kısa Vade galibiyet…

  1. Kardeşim bizim atlarımız ya bu kaizbertlerden dolayı sakat kalıyor yada bunlarla koştuğunda boşuna koşuyorlar.En iyisi ingiliz atı koşturmak.

  2. Söylesem tesiri yok,
    Sussam gönül razı değil.

    Muhtemelen yetkililer daha da dibe vurmasını bekliyorlar. Başka mantıklı hiç bir izahatı yok.
    Biz gene 1. ve 2. olan atları, sahiplerini, ilgililerini tebrik edelim. Paralarını güle güle harcasınlar. Devlet pedigri vermiş, her yarışa girebilirsin demiş.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir