Çim’e niyet, Sentetik’e kısmet!

Merhum Talha Dinçel anısına 25 Eylül 2019 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-7 koşuyu, Erhan Alveroğlu’nun sahibi, Behçet Mergin’in yetiştiricisi ve Berkan Kaçmaz’ın antrenörü olduğu After Forever (3y da Luxor – Wicked World, Devir), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

9 Safkanın katılımı ile 1400 metre sentetik pistte koşulan 77.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda, ilk kez taktığı Kapalı Gözlük takısı ile son derece parlak bir performans sergileyen After Forever 1’23”97’lik derecesi ile yarım boy önde kazanırken, yeni sahiplerindeki ilk birinciliğine de imza atmış oldu. Koşuda ikinciliği sentetik pistin başarılı ismi Alberto (Dr Fong) elde ederken, 2 boy geride Sumel Han (Sports Hero) üçüncü, onun da 1.5 boy arkasında Uludaz (Kaneko) ise dördüncü oldu.

After Forever (Özcan Yıldırım)

16’ıncı startında 5’inci kez finiş çizgisini önde geçen After Forever, kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetini gerçekleştirdiği mücadelede aynı zamanda sentetik pistteki ilk birinciliğini elde edip, kazancını da 472.555 TL’ye yükseltti.

Talha Dinçel Kupası Koşusu 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir