ÇİN’den Büyük Hamle; CONGHUA İDMAN MERKEZİ

Hong Kong Jokey Kulübü Conghua İdman Merkezi, 500’den fazla seçkin davetlinin katılımıyla 28 Ağustos 2018 günü Çin Anakara’sında açıldı. Hong Kong’da at yarışıçılığı için yeni bir dönemin başlangıcı olarak kabul edilen açılış Hong Kong’da At Yarışlarının gelişmesinde önemli rol oynayacak.

Guangdong Eyaletine bağlı Guangzhou şehrinin Conghua Bölgesi‘nde yer alan Conghua İdman Merkezi, Çin Anakarası’ndaki ilk birinci sınıf At Eğitim Merkezidir. İkili bir modelin parçası olarak çalışacak İdman Merkezi  Hong Kong Sha Tin Hipodromu’ndaki mevcut At eğitim sisteminin gelişmesine katkıda bulunacak. Son teknolojinin kullanıldığı eğitim ve at bakım tesisleriyle dünya çapında bir İdman Merkezi olarak tamamlanan Merkez Uzakdoğu’da yarışlarının kalitesinin artmasını sağlayacak.

CONGHUA Hipodromu ve İdman Merkezi (Çin)

Hong Kong Jokey Kulübü Başkanı Dr Simon SO yaptığı konuşmada ;“Hong Kong Jokey Kulübü, at yarışı sporunda dünya lideri ve dünyanın en iyi yarış atlarına ev sahipliği yapıyor. Conghua Bölgesi, mükemmel hava ve su kalitesi ile yüksek çevre standartlarına sahip bir alan olup, yapılan fizibilite çalışmaları sonunda yarış atı eğitimi için en uygun yer olduğu tespit edilmiş ve özellikle seçilmiştir. Bununla birlikte Conghua Hipodromu ve İdman Merkezimizle, yarışlarımızı mükemmellik seviyesine yükseltmemizi sağlayacaktır. Dünya standartlarında, birinci sınıf At Hastanesi de dahil olmak üzere olağanüstü eğitim ve at bakım tesislerine sahip olduk” dedi.

150 hektarlık bir alana yayılan Conghua İdman Merkezi, mevcut kapasitesiyle 660 yarış atına ev sahipliği yapabilir durumda olup, ayrıca sosyal tesisleriyle Antrenörlerin ve çalışanların ikamet edebilecekleri ölçüde inşa edilmiştir.

Hong Kong’a yaklaşık 200 kilometre uzaklıkta bulunan Sha Tin Hipodromu’ndan Conghua Hipodromu’na yolculuk, araba ile üç saat, özel olarak tasarlanmış at taşıyıcı feribotlarla dört saat sürmekte…

News Reporter

1 thought on “ÇİN’den Büyük Hamle; CONGHUA İDMAN MERKEZİ

  1. Sha Tin hipodromuna gitmiştim mükemmel çok özel bizden çok ilerdeler çok büyük bir hipdrom çok keyif almıştım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir