ÇİZİK korkuttu, ABİŞ yardıma koştu…

25 Ağustos 2023 Cuma günü İstanbul’da koşulan günün 9.koşusunda Elagülüm isimli safkana binen ve yarışın son 200 metresinde tabela mücadelesinin dışındayken tökezleme sonucu atıyla birlikte yıkılan jokey Hışman Çizik, çim pistte bir süre hareketsiz kalarak izleyicilere endişe dolu anlar yaşattı.

Yüreklerin ağza geldiği o anlarda Lapistes isimli tayın önünde yıkılan Elagülüm’e takılarak düşmesi ile ikinci bir kaza meydana gelirken, bu safkanın jokeyi Vedat Abiş kendisinde herhangi bir sıkıntı olmadığını anlar anlamaz Hışman Çizik’in yanına koştu ve ne olduğunu anlamaya çalışıp ona yardım etmeye çalıştı.

Kısa süre içerisinde sağlık görevlilerin gelmesi ve hemen akabinde Çizik’in de ayağa kalkması ile devam eden süreç İstanbul Veliefendi Hipodromda korku dolu anların yaşanmasına sebep olurken, daha önce benzer bir durumda meslektaşlarına yardıma koşan Hışman Çizik’e, bu defa aynı şekilde Vedat Abiş’in hemen yardıma koşması takdirle karşılandı.

Her iki jokeye ve safkanın ilgililerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

News Reporter

5 thoughts on “ÇİZİK korkuttu, ABİŞ yardıma koştu…

  1. İstanbul çim pisti acilen kapatılmalıdır. Atçının sırtında yük olan ve çuval ile para alan Tjk nın profosyönel kadrosu da bunun hesabını vermelidir.

  2. İstanbul çim pisti hakikaten felaket…Türkiye’nin 1 numaralı hipodromunun pisti böyle mi olur yahu?!? Bu tip haberleri daha çok duyarız bu pistte…Allah beterlerini yaşatmasın…

  3. Sağlıkçılar bu düşmeye çok geç geldiler bu nasıl olabiliyor aradan dakikalar geçti geldiler.

  4. Büyük geçmiş olsun yarım saat içinde Ankara ve İzmir de 6 at yıkıldı, pek düzenli yarış izleyemiyorum ama bunların ikisini de seyretme imkanı oldu, birinde ne olduğunu anlayamadan öbürleri de düşünce çok üzüldük.
    Allah korusun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir