COLOR OF LIGHT uzunda farklı…

1 Mart 2022 Salı günü Kocaeli Kartepe Hipodromunda 1800 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 İzmit Koşusunu, Emrah Orhan’ın sahibi, Moz.Org.San.Tic.A.Ş’nin yetiştiricisi ve Ali Rıza Yıldız’ın antrenörü olduğu Colour Of Light (3y de İnvincible Son – Prenses Rüya, Northern Afleet), jokeyi Akın Sözen ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Grand Mission (Jimmy Creed) elde ederken, mücadeleden King Of Hakeem (Hakeem) üçüncü, İzmit Aslanı (Kaneko) dördüncü, Biba Han (Toccet) ise beşinci olarak ayrıldı.

Colour Of Light (Akın Sözen)

İlk Grup galibiyet…

Yarış hayatının 9’uncu startında 3’üncü birinciliğini elde eden Colour Of Light, ilk kez gittiği Kocaeli’nde, ilk kez bu kadar uzun mesafede start alıp kazanırken aynı zamanda kariyerinin de ilk Grup koşu galibiyetine imza atmış oldu.

Startla birlikte grubun ortalarında kendine bir yer edinen safkan, 600 direğini dördüncü sırada geçip son düzlüğe çıkarken hücum etti ve kısa sürede önündeki rakipleri yakalayarak birincilik mücadelesine ortak oldu.

200 geçilirken koşuya hakimiyetini kurmaya başlayan safkan, bu metrelerde jokeyinin kısa süre önce ameliyatla platin takılan yerinde oynama olmasına ve bu nedenle ciddi ızdırap yaşamasına rağmen dışından yüklenen rakibine direnerek bir boyun farkıyla ve 1’56”73’lük derecesi ile birinciliğe uzanmasını bildi.News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.