Conkbayırı Koşusunu KING MAN GO kazandı…

11 Ağustos 2023 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-9 Conkbayırı koşusunu, Hüseyin Akarsu’nun sahibi olduğu, M. Selim Güleşen – Hüseyin Akarsu – Yılmaz Çamlıbel tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Tolga Temizer’in yaptığı King Man Go (6y da Mendip – Pomerol, Honour And Glory) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Litecoin (Victory Gallop) elde ederken, Schillaci (Mendip) üçüncü, Rock Solid (Toccet) dördüncü, Delawera (General Quarters) beşinci olarak koşuyu tamamladı. 

Bu yılki ilk birincilik… 

Bu yıl start aldığı koşularda istikrarlı yarışlar sergilemesine rağmen bir türlü özlediği birinciliğe ulaşamayan King Man Go, üç aylık aradan sonra çıktığı koşusunda uyum sağladığı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu orta grup arkasında takip edip düzlükten sonra en dıştan yaptığı ataklarla 200’den sonra liderliği aldı ve sonraki metrelerde rakiplerinin ataklarından etkilenmeden kazanırken bu yılki ilk birinciliğini sınıf koşu ile elde etmiş oldu.

News Reporter

1 thought on “Conkbayırı Koşusunu KING MAN GO kazandı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir