Cooger temsilcisinden gösterişli başlangıç…

Bu sene ilk jenerasyon tayları start alan ve kariyerinde kum pistte G1 Yıldırım Bayezid Koşusu birinciliği, çim pistte G1 Erkek Tay Deneme ikinciliği, G1 Gazi Koşusu üçüncülüğü ve G1 Ankara Koşusu dördüncülüğü, sentetik pistte ise G1 Byerley Turk Koşusu üçüncülüğü bulunan Cooger’ın 2 yaşlı temsilcisi Son Of Cooger (Şahizer, Lion Heart), yarış hayatına gösterişli bir birincilikle başladı.

29 Ağustos 2023 Salı günü Ankara’da 1200 metre kum pistte koşulan Şartlı-1 mücadeleyi 8.5 boy farkla ve Ankara’da 2 yaşlı tayların bugüne dek gerçekleştirdiği en hızlı dördüncü derece olan 1’14”16 ile kazanan erkek tay, bu performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Cooger’ın bu sene iki yaşlı olarak yarış hayatına başlayan taylarından Ateş Prens İzmir’de koştuğu Şartlı-1 mücadeleden ikincilikle ayrılırken, Wolka Maria ise start aldığı dört yarışta üç kez ikinci oldu. Aygırın piste çıkan üçüncü tayı Son Of Cooger ise babasının yarış kazanan ilk temsilcisi oldu.

Cooger

 

News Reporter

5 thoughts on “Cooger temsilcisinden gösterişli başlangıç…

 1. Jokey kulüp ve at sahipleri yurtdışından aygır alımına inşallah bir son verir de artık kendi yetiştiriciliğimizi ve kendi atlarımıza biraz olsun da değer veririz sonuçta ne getirirsek getirelim atçılığımız ileri gitmiyor

 2. Nazar değmesin ama yarış yapmadı resmen ayrıca pisteki en iyi derece 01.12.68 iken ilk yarışında 01.14.16 ile koşması gerçekten büyük başarı.

 3. Babasından yetenekli görünüyor daha iyi başarılar kazanırsa kendi açımdan süpriz olmaz.

  Babası yarışa geç adapte oluyordu mesafe kapatana kadar çok vakit kaybediyordu bu tay daha yetenekli görünüyor 2 yaşlıda blue sunset ile neler yapacak.

  Festival Fever ve Beta Orionis’den de güzel sonuçlar beklemekteyim hepsinin ayakları düz bassın.

 4. COOGER….
  KUMDA ÜST ÜSTE 5 BİRİNCİLİK YARIŞ HAYATINA HIZLI BAŞLANGIÇ SONRA NE YAZIK KI ÇİM KOŞMALARI HATTA GAZİ ÜÇÜNCÜSÜDE OLMUŞTU BU ŞAMPİYON TAY..
  COK SEVDIGIM BI ABIMIZ BAŞ HUKUMDARIN SAHIBI KENDISINE SOLEDIK ÇİM KOŞMA .. KUMDA ŞAMPİYON TAY OLUR BU BAŞ HÜKÜMDAR ARAP BU ARADA BILIRSINIZ…
  FAKAT DİNLETEMEDİK..
  SAYIN SABRI AKSU EKURUSU DENIZIŞIK BI TAYI VAR CIM DENEDILER ATI ÜZDÜLER KUMDA GENE KAZANDI KENDINI BULDU YARIN ISTANBULDA SENTETIK KOŞCAK BAKALIM HAYIRLISI….
  BURDAN SON OF COOGER SAHIBINE SESLENIYORUM…
  ATI CIM KOŞMAYIN LUTFEN..
  IYI BAKILIRSA DUBAIDE YURTDIŞINDA KUM PISTLERI PARAMPARÇA EDECEK BI TAY HENUZ 2 YAŞINDA LUTFEN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir