Coolmore’dan depremzedelere destek…

Dünyanın en büyük yarış ve yetiştiricilik organizasyonlarından biri olan Coolmore, Arqana Şubat satışlarında Lot 70 numarası ile satışa sunulacak olan Camelot isimli aygırın bir aşımlık gelirini deprem mağdurlarına bağışlayacağını duyurdu.

2023 yılı aşım ücreti 60.000 € olan aygırın açık arttırma ile satışa sunulacak olan naminasyonu, Uluslararası Kızıl Haç Komitesi’nin çabalarına harcanmak üzere 14 Şubat 2023 Salı günü açık arttırma usulü ile satılacak. 2023 yılında kullanılması hedeflenen bu aşım hakkı şayet 2023 aşım sezonunda herhangi bir nedenden dolayı canlı tay elde edilememesi halinde gelecek yıla da devredilebilecek…

Camelot

Coolmore’dan MV Magnier yaptığı açıklamada “Coolmore’un Türkiye’deki safkan endüstrisi ile yakın bir ilişkisi var. Düşüncelerimiz oradaki dostlarımız ve bu trajediden etkilenen tüm Türk ve Suriye halkıyla birliktedir.” dedi.

Arqana’nın başkanı Eric Hoyeau ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Coolmore, Türkiye’de depremlerden etkilenenlere yardım etmek için çalışan bir kuruluş yararına Camelot’un bir aşım hakkını satma isteklerini bize bildirdiğinde, bunu hemen kabul ettik.”

Aşım hakkı depremzedeler için satılacak olan Camelot, şimdiye kadar 31’i Grup galibi olmak üzere 50 Black Type galibi yavru verdi. Bunlara örnek olarak, geçen yılın İrlanda Champion Stakes birincisi Lüksemburg ve önceki sezonun Vertem Futurity ve Alman Derby galibi Sammarco’yu verebiliriz.

Coolmore İrlandaNews Reporter

1 thought on “Coolmore’dan depremzedelere destek…

  1. Yardım düşünen herkese teşekkürler, ancak bir sorun var.
    Yardım harcamaları denetlenmediği için asıl yerine depremzedelere ulaşacağı şüpheli.
    Yardımı teslim alan kişi veya kurumlar bu konuda kanıtlı bir veri sunmadıkları ve kimse de soruşturmadığı için yardımların akibeti bilinemiyor.
    Bu nedenle yardımda bulunanları takdir etmekten başka maalesef yardımlara pek sevinemiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir