CORINTHIAN temsilcisinden bir Stakes galibiyet daha!

Ülkemizde görev yapan aygırlardan Corinthian’ın klas yavrusu Prince Lucky, Belmont Park’ta 7 Temmuz 2019 Pazar günü koşulan State Dinner Stakes‘i kazanarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Dört ve yukarı yaşlılara ait sınıf koşuda 1700 metrelik yarışı 1’41”23’lük derecesi  ile 1.5 boy farkla kazanmayı başaran Prince Lucky’nin kazandığı yarışın toplam ikramiyesi 100.000 Dolarıdır.

Start aldığı 13 yarışta 7 galibiyet elde eden, neredeyse girdiği 2 yarıştan 1’ini kazanmayı başaran ve bu açıdan da koştuğu 12 yarışın 6’sını kazanan babası Corinthian’a çok benzer özellik gösteren Prince Lucky, toplamda kazancını 533.000 $’a çıkarttı ki, kur olarak yaklaşık 3 milyon TL gibi gayet yüksek bir rakama ulaşmış durumda başarılı tay…

Prince Lucky’nin babası Corinthian özel bir pedigriye sahiptir. Babası Pulpit’in AP.Indy’nin en iyi oğlu olması dışında kısrak babası Easy Goer, hem Alydar’ın en özel oğullarından biri olarak, hem de La Troienne familyasına mensup olması sureti ile önemli iletken gen unsurları taşır.

Tüm bunlara Corinthian’ın anne hattının şampiyonların familyası Special’dan gelmesi eklendiğinde önemli soy etkenleri taşıyan bir aygır olduğu görülebilir rahatlıkla…

Prince Lucky’nin annesi Lucky Notion, Great Notion isimli aygırın kızıdır ki; bu aygırın babası Elusive Quality, Gone West’in en iyi oğludur. Bu konumu ile Corinthian’ın, ülkemizde çokça olan Gone West hattı temsilcilerine mahsus kısraklar ile nasıl bir performans göstereceğini merakla bekliyoruz.

Yine de burada önemli bir nokta daha var! Elusive Quality’nin kısrak babası Hero’s Honor olup ülkemizde görev yapan aygırlardan Sea Hero ile yakın akraba ve benzer soy kurgusuna sahiptir.

Diğer taraftan Corinthian’ın annesi Multiply, klas yavrusu Corinthian dışında G2 galibi Desert Hero’yu vermiştir ki, bu başarılı atın babası da Sea Hero’dur.

Dolayısıyla Corinthian, ülkemizde Sea Hero kızları ile uyum sağlama potansiyeli olan bir aygırdır. Buradan da Murat Türksev‘e selam yollayalım!

Prince Lucky
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir