COSMIC KID için karar verildi…

Dubai Yarış Karnavalı kapsamında 6 Ocak 2023 Cuma günü ilk yarışına çıkan ve 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus olarak 1400 metre çim pistte koşulan Jumeirah Classic Trial’de son 200 metreye kadar birincilik mücadelesinin içerisinde yer almasına rağmen sonlarda düşen temposu ile koşudan 7’inci olarak ayrılan Cosmic Kid, Dubai’deki ikinci yarışına bu sabah deklare oldu.

Kurtel Ekürsine ait olan ve Mehmet Demir tarafından antrene edilen 3 yaşındaki safkan, Meydan Hipodromunda 27 Ocak 2023 Cuma günü 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus olarak 1900 metre kum pistte koşulacak olan 36.000 $ birincilik ikramiyeli Festival City Stakes’e (Şartlı) jokey Gökhan Kocakaya ile deklare edildi.

Bu yarış başarılı tayın Dubai’de koşacağı ikinci yarış olurken, aynı zamanda kariyerinde kum pistte start alacağı ilk yarış olacak…News Reporter

5 thoughts on “COSMIC KID için karar verildi…

  1. Bu grup diğerine göre çok daha avantajlı uzun yıllardan sonraki ilk birincilik gelecek diye düşünüyorum rakibinin biri ağır kilo diğeri ise Barzalona nın bindiği at olur ayakları düzbassın.

  2. Cosmic Kid öyle yabana atılacak bir at değil, kumu severse bu yarışı güle oynaya kazanır.

  3. Dubai’de 2 gündür yağmur yağıyor ve yarın da yağacak. Bu nedenle Cosmic Kid ıslak kum pistte hiç zorlanmayacak ve kolay şekilde kazanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir