COUNTACH’dan rakiplerine gözdağı…

27 Şubat 2024 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus G3 koşuyu, Gülizar Yanık’ın sahibi olduğu, Kaan Köylü tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Casım Katı’nın yaptığı Countach (3y de Myboycharlie – Real Girl, Distant Relative) jokeyi Hışman Çizik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Chariot (Sidney’s Candy) elde ederken, Super Day (Super Saver) üçüncü, Çeli Beza (Güngör Baba) dördüncü, Saraliva Lontana (Piano Sonata) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İlk buluşmada gelen Grup zaferi…  

Antalya’daki son kez G3 mücadeleyi ikincilikle tamamlayan Countach, bugün ilk kez buluştuğu jokeyi Hışman Çizik idaresinde koşuda ön grubun hemen arkasında konumlanıp, düzlükten sonra ortadan yaptığı ataklarla öndeki Super Day’i 200’den sonra yakaladı ve sonlarda dışardan gelen Chariot’a direnerek kazanmayı başarırken kariyerinin ilk grup galibiyetini elde etmiş oldu.

News Reporter

10 thoughts on “COUNTACH’dan rakiplerine gözdağı…

 1. KÜÇÜK ŞAMPİYONCUKLAR BİRBİRİNİ GEÇMEYE DEVAM EDİYOR ! DERECE AYNI GÜN KOŞULAN HANDİKAP 15 KOŞUSUNDAN BİLE YARIM SANİYEYE YAKIN DAHA KÖTÜ ! GERÇEK ŞAMPİYONLARI SEYREDENE KADAR BU ŞAMPİYONCUKLAR İÇİN BOLCA YORUM YAPMAYA DEVAM EDELİM CAN SIKINTISINDAN ;YOK JOKEY HATASI, YOK YANLIŞ RAKİP SEÇTİ , ÇELİK KARDEŞLER FACİASI V.S.

 2. 3 lüye dönüldüğünde balonlar patlar gerçek şampiyonlar ortaya çıkmaya başlar. Bu atı bu sezon zor geçerler.

    1. Aynen çimde uzak atar buna comeback is real sende bunu unutma, myboytomo 400 metre kafa tuttu yarış hayatı bitti

    2. sado yine karşılaştılar yine tokatladı comeback is real adam haklı bence çok bilmişlik yapma

 3. Real girl şeker Remziye nin annesi ,çimde iyi koşar da mesafe sıkıntı olabilir mi?hiçbir tayı uzunu yapamadi Real girl un.ama gerçek çim atları verdi..nede. Olsa distant realitive

 4. Erken çekimlerin patlama ayları geldi. 2 lide “şampiyon” görünenler 3 lüye döndümü tek tek patladı yıllarca. (Chariot, Tjk aşımlı olduğu için onu kast etmiyorum)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir