Çukurova B.B. Koşusu’nu ALTIN KOP kazandı

Çukurova Belediye Başkanlığı adına 19 Şubat 2019 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda gerçekleşen, 3 yaşlı safkan İngilizlere mahsus KV-8/S koşuyu, Mehmet Turan’ın sahibi, Mustafa Sınacı’nın yetiştiricisi ve Fehmi Demir’in antrenörü olduğu Altın Kop (3y de Sports Hero – Yalçınkız, Sea Hero), jokeyi Mahmut Turan ile 1500 metre kum pistte 1’33”74’lük bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Startla birlikte ikinci sıraya yerleşen ve son 400’den sonra yaptığı ataklarla rakiplerine üstünlük sağlayarak kariyerinin 7’inci birinciliğini elde eden Altın Kop, üçüncü sınıf koşu galibiyetine imza attığı bu koşu ile aynı zamanda kazancını da 535.740 TL’ye yükseltti. Koşuda ikinciliği son düzlüğü çok iyi koşan Bruce Wayne (Victory Gallop) elde ederken, mücadeleden Evergrande (Win River Win) üçüncü, Zanapalı (Yonaguska) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Altın Kop (Mahmut Turan)

Koşunun sonrasında düzenlenen törende kazanan atın sahibi Mehmet Turan’a kupasını ve çiçeğini Çukurova Belediye Başkanı Av. Soner Çetin verdi. Başkan Çetin ayrıca TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk’e de günün anısına çiçek takdim etti. Şeref Tribünü’ndeki kupa törenine Adana Hipodrom Müdürü Feyyaz Bora Güralp ve davetliler de katıldı.

Çukurova Belediye Başkanlığı Koşusu Kupa Töreni 2019

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir