AKATAHAN İstiklal Savaşında piste çıkıyor!

30 Haziran 2024 Pazar günü koşulacak 98.Gazi Koşusuna sayılı günler kala Yarış Camiasında heyecan katsayısı sürekli artarken, Derbiden iki gün önce İstanbul’da koşulacak önemli yarışların kayıtları da tamamlandı.

28 Haziran 2024 Cuma günü Veliefendi Hipodromunda koşulacak G1 İstiklal Savaşı, G3 Orhan Doğa Özsoy, Kv-8 Begüm Atman Karataş ve Kv-24 Arjantin Jokey Kulübü Koşularının kayıtları bu sabah gerçekleşti.

Günün en önemli mücadelesi olan 4 yaşlı Arap atlarına mahsus G1 İstiklal Savaşı Koşusuna biri dişi olmak üzere 16 safkan kayıt oldu. 2,45 Milyon Lira birincilik ikramiyeli 2100 metre çim pistte koşulacak olan koşuya 3 hafta önce Ankara’da G1 Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusunu kazanan Akatahan başta olmak üzere sezonun klas 4 yaşlı Arap atları yazılırken, G3 Orhan Doğa Özsoy Koşusuna ise Gazi Koşusunu koşup koşmayacakları merak edilen Al Tan ve Çaldıran kaydı yapılan isimler oldular.

Begüm Atman Karataş Koşusuna sezonun başarılı 19 dişi tayı kayıt olurken, Arjantin Jokey Kulübü Koşusuna ise 12 safkanın kaydı gerçekleştirildi.

News Reporter

9 thoughts on “AKATAHAN İstiklal Savaşında piste çıkıyor!

    1. Zaten tbmm de buyuklerle kostu rahat aldi bir aksilik olmazsa burayida rahat alir gibi ama soylusah g.kocakaya ile baska kosuyor bi rakip olabilirse o olur

      1. Soyluşah uzunda napar bilemem, babası da çok sevmezdi uzunu…ikili alacaksan balkıtay ile Taşkent e dikkat et…

  1. değişik bir at sprinte başladı mı hepsine çok hakim bir şekilde geliyor diğer atları komplekse sokuyor çok enteresan, uzun yıllardır ilk defa bu kadar hakim bir at görüyorum belki mirhat’tan beri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir