Cumhuriyetin 100.Yılında En Büyük; DENİZ EFE…

28 Ekim 2023 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G1 Cumhuriyet koşusunu, Arif Çelik’in sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Fırat Turan’ın yaptığı Deniz Efe (4y ka Altaha – Ahubere, Caş) jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Cancaner (Turbo) elde ederken, Hüküm (Uçanbey) üçüncü, Muallim Halim (Turbo) dördüncü, Boğaz Çocuğu (Cangıl) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Kariyerinin dördüncü G1 zaferi…  

Aradan sonra start aldığı G2 Dumlupınar ve G1 Kanuni Sultan Süleyman koşularını kazanarak esas hedefi olan Cumhuriyet Koşusuna çok iyi durumda gelen Deniz Efe, bütünleştiği jokeyi Ahmet Çelik idaresinde koşuyu önde giden iki safkanın hemen arkasında ve iç kulvarda takip edip, son düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla 200’de liderliği aldı ve kalan metrelerde rakiplerine 2 boy fark yaparak kariyerinin dördüncü G1 zaferine imza attı.

News Reporter

9 thoughts on “Cumhuriyetin 100.Yılında En Büyük; DENİZ EFE…

 1. Yarışı değerlendirmeden önce organizasyonun ne kadar kötü olduğunu söylemek lazım.
  Cumhuriyet koşusu 100 yıl. Ne
  kadar kötü bir tv yayını ne kadar
  basit bir program.., padok görünümü
  doğru dürüst bir röportaj yok..,
  İzmir koşularıda yayını çorba yapmış.
  Kısacası YAZıKLAR OLSUN tjk ve mensupları 👺👺👺

  1. Katılıyorum. Padok zamanı İzmir koşuları fecaatti.
   “100. Yıl Koşusu” düzenlenmeli ve Gazi Koşusu gibi özel sunumlar yapılmalıydı. Korkunç bir eksiklik. Öyle 100. yıldaki Cumhuriyet Koşusu gibi zorlama tabirlerle o heyecan olmuyor. O koşu hep var zaten. Daha önce 50. ve 75. Yıl koşuları yapılmış.
   Bugün yani 29 Ekim’de özel koşu olmalıydı. Büyük atlar Cumhuriyet-Cumhurbaşkanlığı mı koştu? Tay koştur gerekirse. Medyanın, yarışları sürekli izlemeyen halkın dikkati çekilir ve yarışçılık kaygılarından uzak, millî bir coşku içinde izlenirdi.

 2. Ilk ikiye giren safkanlarin kisrak babasi Caş. Aygirliktaki basarilarini Kisrak babasi olarak ta sürdürüyor.
  Bir de Cancaner dikkat cekmek lazim. Kazanan at kadar guzel kostu.

 3. festival yapılacaksa…. özel program olacaksa tek koşu programı yapılmalı… tay denemeler, gazi günü, enternasyonal koşular, cumhuriyet cumhurbaşkanlığı koşularında….

  tek program yapılmalı… atları görebiliyor muyuz hayır….

  şimdi süleyman akdı yorumluyor İstanbul’da yapmayın… eski sistemde forması son 6 koşusu sahibinjokeyi olan ekranı kullanın….

  atları görmek istiyorum ben.. ne yorumcuların iyi görülüyor bilmem ne laflarını istiyorum ne de izmir elazığ adana yada nebilim herhangibir programı görmek istemiyorum…

  umarım düzelir bunlar… tabii bu olaylar tavşanın suyunun suyu… hayal sadece…. ne kadar çok program ne kadar çok koşu o kadar çok hasılat….

  her iki koşu altına da yazıyorm umarım gören olur….

 4. Bu arada yarışın en büyük kaybedeni bence Zincir Koparan…Koşmaması gerekirken koşturuldu, safkan önde gitmeyi severken Halis Abi tutucam diye kantarmada boğuldu ağzı yüzü kan içinde kaldı…Umarım bu yarış ondan çok şeyler götürmemiştir…

 5. Denizefeyi gercekden bu mesafelerde gecilmesi zor ….cancanere gelince mesafe atı oldgu belli …kazandığı yarışlarda belli etti uzuncu oldgunu oldugunu….önümüzdeki yıl uzun mesafeli grup yarışlarda ismini çok duyacağız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir