DAGMAR galibiyetle döndü…

18 Ağustos 2023 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1500 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-8 Dr. Özcan Kızılkaya koşusunu, Arzu Güneş’in sahibi olduğu, Murat Kadaifçioğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Faruk Serintürk’ün yaptığı Dagmar (3y de Three Valleys – Gipsy Queen, Dehere) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Marka Polo (Torok) elde ederken, El Audaz (Lion Heart) üçüncü, Turdemirkır (Captain Rio) dördüncü, Flawless Power (Lion Heart) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Bu yılki ikinci sınıf galibiyeti…  

Gazi Koşusu sonrası verdiği kısa aranın ardından çok başarılı olduğu sentetik piste çıkan Dagmar, daha önce üç yarış kazandığı yetenekli binicisi ile yeniden birlikte olduğu koşuyu önde giden rakibinin hemen arkasında yer tutarak takip etti ve düzlükten sonra ortadan yaptığı ataklarla rakibinden liderliği aldığı gibi farkı da açarak kolay bir galibiyete imza atarken, hem Derbiden başarı ile geri dönmeyi başaran safkanlar arasına adını yazdırmayı başardı, hem de sentetik pistteki altıncı startında beşinci birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir