DAGMAR sentetik pistte yanıltmıyor…

6 Eylül 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-7 Yalçın Batur koşusunu, Arzu Güneş’in sahibi olduğu, Murat Kadaifçioğlu tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Faruk Serintürk’ün yaptığı Dagmar (3y de Three Valleys – Gipsy Queen, Dehere) jokeyi Vedat Abiş ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini El Audaz (Lion Heart) elde ederken, Operasyon (Scarface) üçüncü, Gracias Sinyor (Native Khan) dördüncü, Alanalp (Bushranger) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Sentetik pistte altıncı birincilik…  

Gazi Koşusu sonrası verdiği aradan sonraki ilk startı olan Kv-8 Dr. Özcan Kızılkaya koşusunu kazanırken starta giriş sorunu yaşamadığı zaman sentetik pistte çok farklı bir isim olduğunu ispatlayan Dagmar, çok iyi durumda geldiği bu koşuda iyi anlaştığı jokeyi Vedat Abiş idaresinde startla birlikte önde giden rakibinin arkasında yer tutup, düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla liderliği aldı ve kalan metrelerde almış olduğu liderliği koruyarak kazanmayı başarırken Vedat Abiş ile beşinci, toplamda sentetik pistteki altıncı birinciliğini elde etmiş oldu.

News Reporter

2 thoughts on “DAGMAR sentetik pistte yanıltmıyor…

  1. Dagmarın bütün başarıları sentetik pistte umarım bundan sonra çim koşup safkanı gereksiz yere üzmezler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir