Daha Uzun Soluklu Miting ve Daha Çekici Yarışlar….

♦ DUBAİ YARIŞ KARNAVALI

→ Daha Uzun Soluklu Miting ve Daha Çekici Yarışlar

Uluslararası yarış festivalimize kısa bir süre kala, Dubai Yarış Karnavalı’nda yapılacak köklü değişiklikler de açıklandı. Dubai’yi at yarışı sporlarında da bölgesel bir merkez haline getirmek hedefiyle çıkılan bu yolda, karnavalın süresi, yarış günü ve koşu sayılarının yanı sıra ikramiyeler de arttırıldı. Yeni uygulama bu sezondan (2022-23) itibaren başlıyor.

5 Temmuz 2023 Çarşamba günü, uluslararası medya ve sektör paydaşlarının katılımıyla düzenlenen sanal basın toplantısında, Dubai Yarış Kulübü İcra Direktörü Tümgeneral Dr Mohammed Essa Al Adhab, Uluslararası Menejer Stephanie Cooley ve DRC Danışmanı Erwan Charpy karnavalın yeni formatı hakkında ayrıntılı açıklamalarda bulunup, soruları yanıtladılar.

İcra Direktörü Al Adhab, karnavalın tüm Dubai yarış sezonunu kapsadığı belirterek; “Atlar artık sezon başlangıcından (10 Kasım 2023), Dünya Kupası’na (30 Mart 2024) kadar Dubai’ye gelebilirler.” dedi. 14 yarış gününe çıkarılan karnavalın toplam yarış ikramiyesinde,  geçen yıla göre %27 oranında artış sağlandı. Black type dışındaki koşularda en düşük yarış ikramiye 165.000 AED (45.000 $), Grup 1 koşularda da 1.000.000 AED’nin  (272.000 $) üzerinde olacak.

Dr Mohammed Essa Al Adhab

DRC uluslararası Menejeri Stephanie Cooley; “Daha yoğun bir sezon yaşayacağız ama özelikleri olan tüm yarışlarımızı koruduk ve onları bölgedeki bazı büyük yarışlarla daha uyumlu hale getirdik. Konuklarımız uluslararası karantina tesislerimizi kullanabilecekler. Ayrıca antrenörlerin yerel ahırlara da geçme seçenekleri var.” dedi.

Danışman Erwan Charpy, Avrupa’dan gelecek atların karantina kuralları ve yeni yarış günleri için şu açıklamalarda bulundu; “Birleşik Krallık’ta eğitilen atlar, giriş-çıkışın yanı sıra 90 günlük geçici ithalat seçeneğine sahiptir. Kalıcı ithalatla gelip, 30 günlük karantina ya da geçici ithalat olarak geri dönebilirler. İthalat sertifikası daha önce, sadece DRC için veriliyordu, şimdi daha fazla özgürlük sağlamak amacıyla Orta Doğu için veriliyor.

10 Kasım Cuma günü başlayacak sezonun İlk iki yarış gününde 7, sonraki günler 9 koşu yer alacak. Karnaval, her zamanki yerini koruyan 2 Mart günkü Super Saturday ile sona erecek. Ayrıca programa eklenen 22 Aralık tarihindeki Festive Friday ve 26 Ocak’taki Fashion Friday ile eğlence unsuru da daha fazla ön plana çıkarılacak.”

Festive Friday programı toplam 1.280.000 $, Festive Fashion ve Super Saturday günü programları da 2.725.000 $ tutarında toplam ikramiyelere sahipler.

News Reporter

1 thought on “Daha Uzun Soluklu Miting ve Daha Çekici Yarışlar….

  1. Yurtdışını düşenen eküriler için güzel oldu bu sistem. Artık illa super saturday veya final gününü kovalamamıza gerek yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir