Dante Stakes’te şok! Namağlup Too Darn Hot geçildi!

16 Mayıs 2019 Perşembe günü İngiltere’nin ünlü York Hipodromunda koşulan ve Derby öncesi önemli sınavlardan biri olarak kabul edilen G2 Al Basti Equiworld Dubai Dante Stakes’i, Castle Down Racing’e ait, Hughie Morrison tarafından antrene edilen ve Oisin Murphy ile start alan Telecaster (New Approach – Shirocco Star, Shirocco) kazandı.

Başta sona büyük bir çekişmeye sahne olan 3 yaşlı İngiliz taylarına mahsus 93.000 £ birincilik ikramiyeli ve yaklaşık 2000 metre mesafeli koşuda 2’10”24’lük bir derece gerçekleştirerek parlak bir performansa imza atarak kariyerinin ilk Grup koşu galibiyetine imza atan Telecaster’ın ardında ikinciliği, geçtiğimiz yıl start aldığı 4 yarışı da kazanarak yenilgisiz 3 yaşlılığına dönen John Gosden’ın antrene ettiği şampiyon adayı tay Too Darn Hot (Dubawi), üçüncülüğü Surfman (Kingman), dördüncülüğü ise Coolmore’un iddialı taylarından Japan (Galileo)  elde etti.

Yarış hayatına bu sene 3 yaşlı olarak Mart ayında başlayan Telecaster, ilk olarak 30 Mart tarihinde Doncaster’da 2000 metre mesafeli Class 5 bir yarış koşup 2’inci oldu. Ardından 15 Nisan’da Windsor pistinde 2000 metre mesafeli bir başka Class 5 mücadelede start alıp kazandı. G2 Dante Stakes ise safkanın yarış kariyerindeki üçüncü sınavı idi. Class 5 seviyesindeki iki yarışın ardından G2 birinciliğine imza atan safkanın Derby’de nasıl bir performans sergileyeceği büyük bir merakla bekleniyıor.

İngiltere’nin Epsom pistinde koşulacak olan Investec Derby, 1 Haziran 2019 Cumartesi günü Çim pistte ve 2400 metre mesafe üzerinden koşulacak.

Telecaster (Oisin Murphy)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir