DAPPER MAN’den kolay galibiyet…

14 Ocak 2024 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda 1600 metre kum pistte koşulan 3 yaşlı İngiliz tayarına mahsus Kv-8 Efes koşusunu, Ferit Salih Bayır’ın sahibi olduğu, Aslan Tepeli tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Yaşar Sazak’ın yaptığı Dapper Man (3y de Marcavelly – Mohito, Unaccounted For)  jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Stormy (Super Saver) elde ederken, Yurt Başı (Son Of Sun) üçüncü, Tachyon (Hemsworth) dördüncü, Volpi (Cemcem) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

İzmir’de 2’de 2 yaptı…  

Son koşusunda ilk kez geldiği İzmir pistinde A3 Piri Reis koşusunu kazanırken bu pisti sevdiğini belli eden Dapper Man, daha önce iki kez birlikte olup ikisinde de birincilik elde ettiği son günlerin formda jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlüğe çıkıldıktan sonra en dıştan yaptığı ataklarla 300’de liderliği aldı ve kalan metrelerde farkı kolay bir şekilde açarak İzmir’de 2’de 2 yapmış oldu.

News Reporter

5 thoughts on “DAPPER MAN’den kolay galibiyet…

  1. Maşallah diyelim tabi akıllarda o soru Son Of Cooger / Dapper Man / Chariot bu üçlü ne zaman bir araya gelir

    1. Dapper Man ile Chariot aynı ekürinin atı o yüzden 3’lülüğün ortasına kadar denk getirmezler.

  2. Kimse çıkıpta Özcan atı tribünlere sürüp mesafe uzatarak ve tayı üzerek kolay yarışı zorlaştırarak kazandı demiyor.Özcan bir önceki koşuda Ribondo isimli ata da yanlış binerek koşuyu hatta 2.ligi bile kaybettirdi.Bana göre Gökhan in gitmesi Akının yerinde sayması eski kurtların at binmemesi veya ara ara binmesi ile şans bulan bir jokeydir. Maalesef yine de at sahipleri ne hikmetse böyle jokeyleri seviyor maalesef..

  3. BU KOŞUSU 1 ÖNCEKİ KOŞUSUNDAN KÖTÜ – DERECE DE BUNUN İSPATI GİBİ – ÖZCAN AT KENDİNİ KOŞUYA TAM VERMEDİĞİNDEN DÜZLÜK BAŞINDA SERT 1 KAMÇI VURDU ! 30 DK. SONRA WARDENCLFFE AYNI MESAFEDE 1.41.24 İLE OKŞAYA OKŞAYA KAZANDI ! DAPPER MAN SONLARDA YİNE RAHATTI AMA DERECE 1.43.02 – NEREDEYSE 3 SN. FARK VAR ! ÖNÜNDE 2 ŞUBATTA KOŞULACAK G 2 1400 M VE 25 ŞUBATTA 1900 M G 3 KOŞULAR VAR ; 1900 M KOŞUDA ŞANSI ÇOK AMA 1400 M KENDİNE KISA GELECEĞİNE İNANDIĞIM MESAFEDEKİ KOŞUDA BEN EPEY ZORLANACAĞINI VE GEÇİLME İHTİMALİNİN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir