DAREDEVIL 2 yaşlı temsilcisi U DEVIL YOU ile açılışı yaptı…

2020 yılı aşım sezonunda satın alınıp Türkiye’ye getirilen, özellikle Swiss Skydiver ve Shedaresthedevil isimli yavruları ile önemli başarılara imza attıktan sonra 2020 yılında Amerika’ya geri gönderilip Lanes End Harasında Türkiye Jokey Kulübü adına 2021, 2022, 2023 ve bu sene aşımlarına devam eden Daredevil’in, Amerika’ya döndükten sonra yaptığı aşımlardan doğan ilk 2 yaşlı tayları bu sene start almaya başladı.

Daredevil

Aygırın bu taylar içerisinde kazanan ilk tayı U Devil You (Daredevil – Delightful, Bernardini) oldu. Churchill Downs Hipodromu’nda 900 metre kum pistte koşulan 120 bin dolar toplam ikramiyeli Maiden Special Weight koşuda start alan John Alexander Ortiz’in antrene ettiği U Devil You, jokeyi Luis Saez idaresinde etkili düzlük sprinti ile kariyerinin ilk yarışından birincilikle ayrılmayı başardı. U Devil You 2023 yılı Keeneland Eylül Ayı Satışları’ndan 165 bin dolara satın alınmıştı.

Ülkemizde İkinci Jenerasyon Aygırlar (Second Crop Sire) sıralamasında an itibariyle zirveye oturan Daredevil, şayet Amerika’daki tayları ile sezon boyunca başarılı bir performans sergilerse, yüksek bir ihtimalle gelecek sezon da Türkiye’ye dönmeyecek…

 

News Reporter

3 thoughts on “DAREDEVIL 2 yaşlı temsilcisi U DEVIL YOU ile açılışı yaptı…

  1. U Devil You is a colt and foaled on 14th
    of May 2022.

    (This important info for the breeders and owners is missing on this article but should not have.)

  2. daredevilin buradan gittikten sonra ilk jenerasyon tayları şov yaparsa amerikada buradaki ilk jenerasyonu gördükten sonra demekki genel anlamda buradaki kısrak stoğunun yüzde seksen kalitesi mantar daredevil gelsin diyenlere zamanında buraya yazmıştım başkan zeki ne de olsa beşiktaşlı diye işte böyle şampiyonlar bekliyor orda aşım ücreti uçsun diye bakarsın ilerde private olur olmazsa kısmet aygır tjk nın getirir o zaman yazı da uzun oldu en sonunda kırmızı tabureyle gelicem —-

  3. 165,000 dolara satın alınmış.bizim atcilarin yurtdisindan alıp geldiği atların ortalaması çok düşük rakamlar..yani gelen gebe kisraklar adamların birşey beklamedigi kisraklar bunlar gele gele atciligimizin durumu ortaya çıktı,buna birde yetistiricik bilgisizligi eklenince burada kendi ligimizde birbirimizi ağırlıyoruz.ucuz etin yahnisi hesabı,yurtdışından at getiriyorsaniz pamuk eller cebe olacak sonra Dubai falan olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir